Deputātu goda prāts un demokrātija

- 1.Jūnijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Nedēļu pirms pašvaldību vēlēšanām ir radusies liela neskaidrība, vai ir kāda jēga 5. jūnijā tās rīkot arī Madonas novadā un Rēzeknes novadā. Tā radusies pēc piektdien Satversmes tiesas publiskotā nolēmuma, ar kuru ir noteikts, ka reformas gaitā notikusī Varakļānu novada iekļaušana jaunajā Rēzeknes novadā neatbilst Satversmei.

Saeimai nu ieteikts izdarīt izmaiņas «Administratīvo teritoriju likumā», atdodot līdzšinējo Varakļānu novadu jaunajam Madonas novadam, kā tas bija paredzēts ATR likumprojektā, kā par to divos lasījumos jau bija balsojusi Saeima. Varakļānu pilsētas, Varakļānu un Murmastienas pagastu pievienošana Rēzeknes novadam pēc deputātu Jura Rancāna (JKP) un Edmunda Teirumnieka (VL-TB/LNNK) ierosinājuma, pat bez konsultācijām valdības koalīcijā un apspriešanas Saeimas komisijā, likuma gala variantā tika iebalsota pēkšņi, tikai galīgajā lasījumā. Šī priekšlikuma virzītāji savu ierosinājumu argumentēja ar vēlmi tādējādi likvidēt vēsturisko netaisnību un kādreizējās latgaļu zemes pievienot atpakaļ Latgalei. 

Satversmes tiesa šādus argumentus nav atzinusi par būtiskiem. Taču, un tas ir pats galvenais, uz ko šī tiesa norāda, – jaunajā Rēzeknes novadā (Rēzekne kā valstspilsēta paliek pati par sevi) nav reģionālās vai nacionālās nozīmes attīstības centra.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru