Deju lieluzvedums pašā Burtnieka krastā

- 6.Augusts, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Visu pagājušo nedēļu Burtniekos – gan kultūras centrā, gan pamatskolas skolēnu darbnīcā, gan ezermalā, kur sestdienas vakarā lielā gatavošanās noslēdzās ar kulmināciju grandioza deju uzveduma veidolā – gāja karsti! Biedrībai Pāvulēni šāds kopdarbs ar Agra Daņilēviča deju skolu Dzirnas jau gluži vai ierasta lieta, taču emocijas un pārdzīvojums katru gadu atkal jaunās krāsās... Par šīs vasaras projektu sīkāk Burtniekam tieši pirms nedēļas pastāstīja biedrības vadītāja Inese Karnāte.

Vai šie bērni, kas te šodien pie rotkaļa Matīsa Daudziņa Burtnieku skolas darbnīcā no kapara stieples gredzentiņus mācās vīt un mazus piekariņus no tā paša materiāla plāksnītēm izzāģēt, arī uzvedumā piedalīsies?

Jā, mums šogad nometne atšķiras ar to, ka ir ne tikai deju apmācība, bet bērni ne tikai dziedās un dejos, bet arī katrs sev veidos kādu nelielu rotu. 70 dalībnieki uzvedumā būs novada bērni un jaunieši, tad vēl arī vidējās paaudzes dejotāji, gandrīz 40 dalībnieki, piemēram, no Matīšiem un Rencēniem, kuri uz mēģinājumiem ierodas vakaros pēc darba. Mums sanāk tā, ka kopā ir bērni un jaunieši, arī vidējā paaudze un seniori. Sanāk tāda kopēja paaudžu sadarbība!

Šoreiz uzvedumā iesaistīti ne tikai cilvēki, bet arī zirgi...

Jā, uzvedums No Gaismas līdz Gaismai ar to būs interesants, ka būs mums arī zirgi. No Valmiermuižas staļļiem, darbosimies kopā ar Rufinu un Reini Jurašiem, tāpat uzvedumā būs iesaistītas jaunās Burtnieku jātnieces Terēze Zalte un Elizabete Juraša ar saviem zirgiem. Tā kā izrādes skatuve būs pašā Burtnieka krastā, tad zirgi arī tiks peldināti ezerā.

Šis Pāvulēniem jau ceturtais gads ar nometni Burtniekos un tai sekojošu nedēļas rezumējumu – izrādi. Vai nav jau tāda kā rutīna iestājusies?

Nē, jo katrs gads ir ar kaut ko atšķirīgs. Katru gadu kaut ko pilnveidojam, uzlabojam. Re, šogad mums ir rotas, zirgi... Bērniem jau tas ir kaut kas savādāks, interesants! Un mums jau katrs uzvedums ir ar savu rozīnīti bijis! Šoreiz, manuprāt, galvenais, ka apgūstam latviešu tautas tradīcijas, arī latviešu lielākie svētki laikam taču ir tieši vasaras saulgrieži, Līgo svētki, tas ir laiks, kad mēs sanākam kopā – māte un tēvs ar bērniem, ar vecvecākiem... Ir visi kopā, veidojas tā lielā ģimene, saime! Un tad ir buršanās, ugunskuri...

BURTNIEKOS - KĀ SAVĒJAIS. Agris Daņiļēvičs mirkli pēc intervijas jau nometnes bērnu – jauno dejotāju pulciņā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru