Degviela lauksaimniekiem jāuzskata par finansiālu atbalstu

- 31.Marts, 2015
Ekonomika
Laikrakstā

Daudzi tikai tagad atskārtuši, ka piedāvātā degvielas marķēšana praksē darbosies krietni citādāk, nekā domāts. Tādēļ pašlaik notiek sarunas par apstiprinātās normas atcelšanu.

Degvielas marķēšanu uzskatu par kļūdu, kas prasa samērā lielus resursus, bet pretī dod daudz vairāk mīnusu nekā plusu. Diemžēl piedāvājums likumdošanā, kombinējot lauksaimnieku degvielas marķēšanu ar ierobežotu tās daudzumu un procesa kontroli, izskatās kas vairāk par nejaušu kļūdu. Tā ir jaunas birokrātiskas sistēmas izveide, kas ieviešanas gadījumā prasīs vairākus desmitus miljonu eiro lauksaimniekiem, komersantiem, budžetam.

Jāveido jauna sistēma, kas nodrošina degvielas krāsošanu, transportēšanu, glabāšanu, — izmaksas būs klāt pie cenām degvielas tirdzniecības vietās. Atsevišķi aprēķini rāda, ka sadārdzinājums var būt 4 — 6 centi/l.

Visi, kas izmanto transporta līdzekļus u.c. ar dīzeļdzinējiem, tiks pakļauti marķētās degvielas kontroles riskam, tādējādi veidojot negatīvu attieksmi pret valsti un lauksaimniekiem — piemēram, vieglo automašīnu kontroles uz ceļa, kā bija Igaunijā u.c. Igauņi savu kļūdu atzina un to atcēla.

KASPARS KĻAVIŅŠ: «Aicinu lauksaimniekus labot situāciju un aktīvi iesaistīties lauksaimnieku degvielas marķēšanas atcelšanā, gan zvanot un rakstot Finanšu un Zemkopības ministrijai, gan arī izmantojot lauksaimnieku organizācijas.»

Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru