«Debesceļi» vieno

- 14.Janvāris, 2022
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Svētdien, 16. janvārī, pulksten 15.00 Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā notiks Ziemas mūzikas festivāla noslēguma koncerts «Debesceļi». Ērģeļmūzika skanēs kopā ar vijoli un sitaminstrumentiem, piedāvājot klausītājiem neparastu, bet burvīgu pārsteigumu. Liesma satikās un sarunājās par šo koncertu ar pedagoģi, profesionālu ērģelnieci LĪGU IVĀNI un viņas audzēkni ērģeļspēlē TERĒZI JURKU.

Stāsta Terēze: «Pirms tam esmu absolvējusi klavierspēles klasi Valmieras Mūzikas skolā. Pagājušā gada vasarā man piedāvāja mācīties spēlēt ērģeles Valmieras Mūzikas skolā, un es piekritu, jo sapratu, ka beidzot tā ir mana iespēja. Esmu dalībniece baznīcas korī un, tur dzirdot, kā spēlē mūsu ērģelniece, es padomāju, ka arī tā vēlētos iemācīties. Pagaidām neesmu uzstājusies publiskā koncertā ar ērģeļspēli, protams, esmu uztraukusies pirms svētdienas koncerta.»

Turpina Līga: «Terēze spēlē arī piektdien, 14. janvārī, plkst. 18 Valmieras Kultūras centrā, un video tiešraidē skatītāji to varēs vērot laukumā pie Valmieras Kultūras centra. Koncerts arī ietilpst Ziemas mūzikas festivālā, ar programmu «Ziema. Mūzika. Vizuļošana» tajā vizuļos Valmieras novada mūzikas skolu audzēkņi. Digitālās ērģeles no Valmieras Mūzikas skolas piektdien tiks aizvestas uz Kultūras centru. Tā būs tāda kā sava veida baznīcas ienešana Kultūras centrā. Abos koncertos Terēze spēles vienu un to pašu skaņdarbu. Varēja būt viņai arī vairāki skaņdarbi, bet mēs skatāmies, lai bērns, kas mācās pirmo gadu, justos labi. Ērģeļspēlē ir vairāk darbību nekā klavierspēlē.

GATAVOJAS KONCERTIEM. Aizmugurē Līga Ivāne, priekšplānā Terēze Jurka. G. Riekstiņas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru