Dažādi par auto

21.Februāris, 2019
Ekonomika
Laikrakstā

Kamēr Valmierā žiperīgākus satiksmes dalībniekus joprojām baida pašvaldības iegādātais automobiļu plūsmas uzskaitītājs, kuram kā papildu bizness iespējama arī ātruma kontrole ar visām no tās izrietošajām represīvajām sekām neapzinīgo stūrētāju maciņiem, milzīgajā auto pasaulē notiek dažnedažādas lietas. Viena daļa no tām saistītas ar pragmatisku uzņēmējdarbības aprēķinu, otra – ar pieaugušu cilvēku dārgām zaļajām rotaļām, vēl trešā – ar burtiski paranoisku tieksmi visā un visur radīt konkurenci. Par katru cenu. Starp citu, kustības intensitātes uzskaite ir ļoti būtiska lieta, plānojot kaut kādas pārmaiņas arī Valmieras ielās. Kā nupat Rūcamlapa dzirdēja no pilsētas mēra Jāņa Baika, tad pirms Gaujas tilta rekonstrukcijas Valmieras centrā projektētāji rēķinājās ar 12 tūkstošiem automobiļu braucieniem pār tiltu (abos virzienos) ik dienu, bet jau pērn darba dienās, kā saskaitīts ar jau pieminēto foto radaram līdzīgo priekšmetu, tiltu šķērsojuši vairāk nekā 16 tūkstoši spēkratu, bet svētku dienās un brīvdienās – pat virs 20 tūkstošiem! Vācu laika metāla laidumi šo druku turēja un būtu turējuši, jācer, ka tāpat būs ar 21. gadsimtā gatavotajiem metāla izstrādājumiem... Nav jau citu variantu!

Amerikāņi baida ar muitu

Pie Donalda Trampa valdīšanas no ASV var sagaidīt gandrīz jebko! Nupat varasvīri otrpus okeānam saposušies praksē realizēt sava prezidenta izteikto iespēju, ka ASV varētu noteikt 25% muitas nodevu Eiropā ražotu automobiļu importam, norādot, ka tas negatīvi ietekmē Savienoto Valstu auto ražošanas nozari. Valsts protekcionisms vitāli svarīgās jomās, kā zināms, ir fui tikai allaž tramīgajiem Latvijas ierēdņiem, sak, Eiropa mūs nesapratīs... Pa to laiku daudzviet citur pasaulē to lieto un bez liekas kautrēšanās.

Te labā ziņa tā, ka Eiropas Savienība skaidri likusi saprast, ka pret šādiem Eiropas eksportu ietekmējošiem, pat diskriminējošiem pasākumiem Eiropas Komisija gatava īstenot ātru un atbilstošu pretreakciju. Cerams, ka līdz šādam auto tirdzniecības kariņam tomēr nenonāksim!

VALMIERĀ REDZĒTS AUTO. Var trīsreiz minēt, kurš Latvijā brauc ar šo BMW.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru