Dāvanas vietā – piemiņas svecīte

- 26.Novembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Tā gluži nav, ka ārkārtas stāvoklis dzīvi zīmē tikai melnās krāsās – Corona vīruss pagaidām nāciju pasargājis no kārtējās sīkpartijas, kuru dibināt bija paredzēts pagājušajā svētdienā, kad Latvijā atzīmēja Mirušo piemiņas dienu, bet vārda svētkus svinēja Aldis, Alfons un Aldris.

Tomēr partijas dibinātājs, 13. Saeimas deputāts Aldis Gobzems, jūtot, ka paliks bez vārdadienas dāvanas, jau paspējis vērsties Satversmes tiesā, lai panāktu Ministru kabineta lēmuma par ārkārtējās situācijas izsludināšanu daļēju atcelšanu, norādot, ka ar valdības «antikonstitucionālo» lēmumu tiekot aizliegtas tiesības piedalīties politiskajā procesā jeb dibināt partiju. 

Te nu jāatgādina, ka pēc Latvijas Republikas likumdošanas aktiem jaunas politiskās partijas dibināšanai nepieciešami vismaz 200 astoņpadsmit gadu vecumu sasnieguši Latvijas pilsoņi, kuru pulcināšana vienkop šobrīd nekādi nav iespējama, tāpēc deputāts un partijas dibinātājs rosina šo skaitu samazināt līdz smieklīgam skaitlim 50. Būtībā smieklīgi ir arī tie nepieciešamie divi simti, jo sabiedrībā populāriem cilvēkiem sapulcināt tik vien atbalstītāju, kā arī sagudrot statūtus un tautai tīkamu rīcības programmu ir nieka lieta – to pilnīgi droši varu apgalvot no personiskās pieredzes, jo esmu bijis klāt divu partiju dibināšanas pasākumos.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru