Dāvana no Amerikas

- 11.Septembris, 2010
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Ar Jura Helda dzeju mani satuvināja viņa sirreālistiski redzīgā acs un kā viņš liek iedvesmai plaiksnīt ārpus vārdkopu nobrāztām robežām. Ar katru jaunu dzejoļu krājumu pieteicas citādas, vēl nenovalkātas metaforas ar vizuālām asociācijām. Sapņa un īstenības saaudumi gan dzejā, gan dramaturģijā izvirza viņu pie šobrīd ievērojamākiem mūsu postmodernās literatūras autoriem.

Tā Amerikā drukātā latviešu žurnāla Jaunā Gaita 262. numurā publikācijā Mēs atnākam aizmirstībā saka dzejniece, tulkotāja, grafiķe, mākslas zinātniece Maija Meirāne (1934), ārzemju latviešiem zināma personība. Raksta nosaukums ir dzejrinda no Jura Helda krājuma Septiņi putni pār ceturtdienu (2007). Tas ir žurnāla jaunākais numurs ar norādi: rudens 2010. Žurnālam šis ir jau 56. gadagājums. Izdevums sevi raksturo: rakstu krājums kultūrai un brīvai domai. Izdevuma galvenais redaktors kopš 1999. gada ir Rolfs Ekmanis (1929) - literatūras zinātnieks, daudzu valodu pratējs, bijis pasniedzējs vairākās ASV augstskolās, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris.

Žurnālā ir deviņi valmierieša, dzejnieka, dramaturga, aktiera, dzejoļi, arī luga Ko darīt?, nosaukta par gandrīz neticamu stāstu. Tā viņam pagaidām ir pēdējā luga. Virsraksts no 1902. gada Ļeņina publikācijas Ko darīt?, kur Ļeņins norāda virzienu boļševiku kustībai. Helda lugā viņš ir Vladimirs, vēsturiski mitoloģiska persona, augšāmcēlies, mēģina kārtot arī šodienas Latvijas lietas.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru