Daugavpils cietoksnis spiedienu iztur

- 2.Jūlijs, 2019

Ar spēli pret BFC Daugavpils svētdien Vidzemes Olimpiskajā centrā VALMIERA GLASS VIA futbola komanda uzsāka Optibet Virslīgas otro apli. Abu komandu līdzšinējās divās sezonas cīņās uzvaras tika dalītas brālīgi, taču šajā tika fiksēts neizšķirts (1:1).

Pirms pašas spēles dienas valmierieši paspēja nokārtot papīrus visiem trim jaunpienācējiem no Nigērijas, un tie ir visi gados jauni puiši – aizsargs Olaide Badmuss (20), pussargs Abdulahi Saliju (19) un uzbrucējs Toluvalase Arokodare (18). Jaunākais, raženākais un atlētiskākais no trijiem arī tika laukumā pret Daugavpili, atstājot labu iespaidu.

Lai nebūtu spekulējumu, šie trīs futbolisti komandā iesaistījušies, pateicoties sadarbībai ar kādu futbola aģentu. Kā skaidro kluba viceprezidents Uldis Pūcītis, šī sadarbība solās būt ilgtermiņa, un tās pamatā gaidāms arī finansiāls ieguldījums kluba attīstībā. Priecīgs par tik ļoti nepieciešamo pastiprinājumu komandā ir arī galvenais treneris Tamazs Pertija, kurš pēc šīs spēles atzina, ka principā komanda šobrīd tiek veidota no nulles.

Kas attiecas uz aizvadīto spēli, tā izvērtās visai emocionāla un saistoša. Jau spēles 10. minūtē vadībā izvirzījās viesi, kad pēc ilgstošām stūru sitienu izspēlēm pēdējā no tām centrējumu uz soda laukuma vidu izdarīja pieredzējušais Valerijs Afanasjevs, bet atsaucās Kaspars Kokins, raidot bumbu ar galvu vārtu tīklā. Šāds pavērsiens priekšlaikus daugavpiliešiem ļāva mazāk domāt par uzbrukumu, vairāk par savu vārtu drošību – sākās mājinieku spiediens līdz pat pēdējai spēles minūtei. Pertijas shēmā priekšējā līnijā atradās uzreiz trīs uzbrucēji – divi garie Černijs un Arokodare, un Punculs. Vairāk nekā parasti šajā spēlē bija novērojami valmieriešu centieni ieņemt vārtus ar centrējumiem no dažādiem laukuma punktiem, paļaujoties uz slaidajiem dvīņu torņiem. Šāda taktika taustāmus labumus gan neatnesa, lai arī pa reizei abi savu māku otrajā stāvā parādīja. Dominēja daudz cīņas, bet izpalika draudi pie Kučera sargātajiem vārtiem. Puslaika pārtraukumā Pertija ar saviem vīriem palika turpat laukuma malā (līdz ģērbtuvēm arī jāiet savas divas minūtes, kopā tās ir 4 – 5 minūtes no 15 minūšu pārtraukuma).

Otrā spēles daļa iesākās nesot korektīvas spēles rezultātā. Lieliskus vārtus no brīvsitiena dažus metrus ārpus soda laukuma guva brazīļu aizsargs Leo Lelišs, viņa spēcīgais raidījums rikošetā no kāda daugavpilieša, skarot vēl Kučera izmisīgā lēcienā izstiepto pirkstu galus, trāpīja precīzi augšējā labajā stūrī. Sajutuši vārtu garšu, laukuma saimnieki metās uzbrukumos, veidojot tos citu pēc cita, – kādā no tiem Arokodarem tikai mazliet pietrūka, trāpot pa vārtu konstrukcijas savienojuma vietu, diemžēl turpinājumā līdz reāliem momentiem tā arī neaizspēlējoties, – allaž tos pēdējā brīdī apdzēsa BFC Daugavpils ugunsdzēsēju pašaizliedzīgā brigāde, kura, izņemot totālo uzbrucēju Vugaru Askerovu, bija izkārtojusies savā laukuma pusē. Uz savu padoto varēšanu aizsargājoties šajā spēlē no tribīņu ceturtās rindas noraudzījās vienas spēles diskvalifikāciju nopelnījušais Viktors Morozs. Viņš un viņa spēlētāji, skanot spēles fināla svilpei, noteikti priecājās, ka spēja nosargāt šo punktu grūtā izbraukuma spēlē. Jāteic, tā viņiem atšķirībā no valmieriešiem bija otrā pēdējo četru dienu laikā.

Viktors Morozs pēc spēles: «Mums šis ir labs rezultāts. Pirms trim dienām mums bija ļoti grūta spēle, šodien bija redzams, ka pretinieks ir daudz svaigāks par mums. Apsveicu puišus, ka viņi izturēja šādā fiziski grūtā spēlē. Protams, varam spēlēt labāk, šodien novēroju, ka atsevišķi spēlētāji taktiski nepareizi nospēlēja, tādēļ  viņiem nācās vairāk skriet. Kopumā esmu apmierināts, galvenokārt ar spēlētāju attieksmi, patika mūsu pussargi – Skrebels, Afanasjevs, Marsiu. Diemžēl dažu iemeslu dēļ tik labs nebija mūsu uzbrukums.»

Tamazs Pertija: «Var teikt, ka šobrīd veidojam jaunu komandu un to lipinām principā no nulles. Visiem redzami pārkārtojumi un jaunie spēlētāji komandā. Daži no viņiem vispār pirmo reizi šodien iekļuva spēles sastāvā. Esmu ļoti apmierināts tieši ar spēli, bija labi redzams, ka dominējām – izdarījām 16 sitienus pa vārtiem. Šajā sakarā, protams, neesmu apmierināts ar rezultātu. Pēc iepriekš ieplānotā mums šādā spēlē bija jāuzvar. Tāpat esmu priecīgs par atsevišķām niansēm, piemēram, spēli ar trim uzbrucējiem. Uzbrucējiem bija kaudze momentu, diemžēl neiesitām un līdz ar to nevinnējām šo spēli. Ielaistie vārti norakstāmi uz koncentrācijas trūkumu, kad augumā īsāks spēlētājs iesit ar galvu no soda laukuma vidus, tajā atrodoties arī augumā garākiem pretiniekiem. Kopumā šajā spēlē priecēja manu spēlētāju darbības – visi gan uzbrūkot, gan aizsargājoties darbojās intensīvi. Jāņem arī vērā, ka pretinieki šodien nebija tik svaigi kā spēlē pret Mettu

Pēc šīs kārtas mūsu futbolisti joprojām ar 17 spēlēs iekrātiem 25 punktiem saglabā ceturto vietu. Līderi ir Riga FC ar 37 punktiem (18), tai seko RFS ar 31 (18) un FK Spartaks ar 29 (18) punktiem. Aiz Valmieras ierindojas FK Ventspils – 24 (18), FK Liepāja – 23 (17), BFC Daugavpils – 21 (18), FK Jelgava – 19 (18) un FK Metta — 17 (18). Par intrigu turnīra tabulā joprojām sūdzēties būtu grēks. Nākamo spēli VALMIERA GLASS VIA futbolisti aizvadīs ar turnīra līderiem šajā ceturtdienā Skonto stadionā Rīgā, spēles sākums pl. 19.

VALMIERA GLASS VIA – BFC Daugavpils 1:1 (0:1)

Vārti: Lelišs 48’ – Kokins 10’

Brīdinājumi: Helovani 23’, Bagidī 54’ – Amarals 57’, Iļjins 82’

Sastāvi: Lazarevs (v), Apija, Lelišs, Miķelsons, Soloveičiks, Helovani (29’ Bagidī), Ērglis (k), Bogdaškins, Punculs, Arokodare (72’ A. Jaunzems), Černijs (58’ Nakamura) – Kučers (v), Sokolovs, Balodis, Afanasjevs (90’+2’ Magrins), Skrebels (k), Greks, Iļjins, Amarals, Kokins (79’ Munjoss), Cucurs (79’ Ševčuks), Askerovs.

Spēles tiesnesis: Aleksandrs Golubevs

Skatītāji: 400

SAMBAS RITMOS pretiniekus nereti uz laukuma izdancina valmieriešu brazīļu leģionārs Leo Lelišs, spēlē pret Daugavpili par viņa deju partneri krita arī pretinieku kapteinis Raivis Skrebels (attēlā), pirms tam ar savu supergolu viņš piecēla kājās arī savu pustūkstoti skatītāju stadiona tribīnēs.