Daudz veselības, jubilār!

- 12.Marts, 2021
Sports
Laikrakstā

Nākamtrešdien apaļo 70 gadu jubileju atzīmēs Valmieras šobrīd nopelniem bagātākais vieglatlētikas treneris RAITIS RAVINSKIS, kurš joprojām turpina audzināt jaunos talantus, neliedzot savu padomu arī gados jaunākajiem kolēģiem. 

Dzimis Apē, mācījies Gaujienas vidusskolā, vēlāk Raunas astoņgadīgajā skolā, Cēsu 1. vidusskolā un Latvijas valsts fiziskās kultūras un sporta institūtā, kas absolvēts 1973. gadā, – šajā pašā gadā Ravinskis kļuvis par Latvijas čempionu vieglatlētikas prestižākajā disciplīnā desmitcīņā. Pirmā darba vieta bijusi Jelgavā, bet kopš 1976. gada Raitis ir valmierietis, kur bijis pirmais treneris olimpiešiem Jānim Karlivānam un Oskaram Ķibermanim, kā arī izaudzinājis daudzus Latvijas čempionus jaunatnes un pieaugušo vecuma grupās. Tā kā esam pazīstami vairākus gadu desmitus, varu teikt, ka kopā ar Raiti droši var iet izlūkos, jo viņš neuzmetīs, tāpēc nav nekāds brīnums, ka līdzīgās domās bija arī manis aptaujātie jubilāra laikabiedri.

Radošs un apzinīgs

KĀRLIS GREIŠKALNS, sporta biedrības Vārpa Valmieras rajona padomes priekšsēdētājs (1972. - 1981.): «Raiti Cēsu rajona skolēnu sacensībās ievēroju jau tolaik, kad vēl strādāju Vecpiebalgā, – viņš, vēl mācoties Raunas pamatskolā, bija sportiski aktīvs zēns. Kad vēlākajos gados pats jau strādāju Valmierā, aicināju par treneri Vārpas sporta skolā – tā viņš arī uz šejieni atnāca. Par Raiti varu teikt tikai labu, viņš vienmēr bijis radošs un apzinīgs speciālists, atbildīgs un kārtīgs skolotājs un treneris, viens no simpātiskākajiem cilvēkiem savā profesijā. Rīkojām treniņnometnes pirms republikas čempionātiem starp sporta skolām un, šķiet, gadu vai divus Raita vadībā bijām pat uzvarētāju godā. Pats viņš vēl Vārpas izlasē startēja kā kārtslēcējs – tā mēs turējām to lauku sporta biedrības karogu republikāniskajās sacensībās. Visu cieņu par viņa atbildību un darbošanos, neskatoties uz laika apstākļiem, jo toreiz Valmierā vēl nebija piepūšamās manēžas, vispirms izbūvējām skrejceliņu ar sportāna segumu zem tagadējā Daliņa stadiona vecajām tribīnēm.

Jubilāram novēlu vispirms jau labu veselību, lai nenoveco un turpina darboties – tad viss būs labi!»

RAITIS RAVINSKIS Valsts prezidenta balvas izcīņā apspriežas ar daudzkārtējo Latvijas rekordisti soļošanā Jolantu Dukuri. Jura Kalniņa foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru