Darba meklējumiem – mēnesis mazāk

- 17.Septembris, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

No nākamā gada bezdarbnieka pabalsts tiks izmaksāts astoņus, nevis deviņus mēnešus, turklāt arī mazākā apmērā, tādējādi ietaupot 12 miljonus eiro, vakar intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma paudusi labklājības ministre Ramona Petraviča, kas pārstāv partiju KPV LV, izraisot karstas diskusijas interneta portālos emociju amplitūdā no Pilnīgi pareizi. Jāstrādā, nevis «jāsēž» uz pabalstiem līdz Neieredzu valdību.

Pašlaik visiem bezdarbniekiem neatkarīgi no darba stāža pabalstu izmaksā deviņus mēnešus: pirmos trīs mēnešus 100% apmērā, nākamos trīs – 75% apmērā, bet pēdējos trīs – 50% no piešķirtā pabalsta apmēra.

Jaunajā projektā pirmos divus mēnešus pabalstu izmaksās 100% apmērā, nākamos divus – 75%, turpmākos divus – 50%, bet pēdējos divus – 45%, ministres skatījumā tādējādi motivējot bez darba palikušo ātrāku atgriešanos darba tirgū, jo patlaban vidējais bezdarbnieka pabalsta saņemšanas ilgums esot 4,5 mēneši.

Pēc Centrālās statiskas pārvaldes datiem bezdarba līmenis šīgada otrajā ceturksnī Latvijā bijis 6,4%, bet pārējās Baltijas valstīs – Lietuvā un Igaunijā – attiecīgi 6,2 un 5,1% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, savukārt Valmierā jūnija sākumā reģistrēti 408 bezdarbnieki. Satraucošākais šajos faktos, ka jauniešu bezdarba līmenis 2. ceturksnī pieaudzis līdz 15,1%, palielinoties par 1,1 tūkstoti, kas ir par 3,9 procentpunktiem augstāks nekā pirms gada un par 1,6 procentpunktiem augstāks nekā iepriekšējā ceturksnī. Parasti tas tiek skaidrots, ka jauniešus bez pieredzes neviens nevēlas ņemt darbā un kur gan lai viņi, cītīgi studējot, šo pieredzi gūtu, tomēr zinu vairākus piemērus, kad uzņēmīgākie karjeras iespējas sev interesējošās profesijās meklē un atrod jau studiju gados un pēc diploma saņemšanas viņiem jau ir garantēta darba vieta iestādē vai uzņēmumā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru