Dāliju svētkos Vaidavā

- 3.Septembris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Sestdien Vaidavas kultūras un amatniecības centrā norisinājās Dāliju svētki, kuru tradīcija aizsākās pirms sešiem gadiem.

Kopš svētku tradīcijas pirmsākumiem ik gadu izstādē ir iespēja aplūkot dālijas no kolekcionāres - selekcionāres Ritas Zaļās zemnieku saimniecības «Žvīgursala». No 2008. gada R. Zaļās selekcionētās dālijas ar panākumiem piedalās Parīzes mērijas organizētajā starptautiskajā dāliju konkursā. Pirmajā gadā žūrijas un skatītāju vērtējumā 3. vietu ieguva šķirne «Apelsīni sniegā», 2016. gada konkursā, kurā bija pieteiktas 76 dāliju šķirnes no astoņām valstīm, dāliju šķirni «Intriga» žūrijas komisija un skatītāji atzina par uzvarētāju, piešķirot tai augstāko vērtējumu – 1. vietu. Savukārt pērn, kad konkurss atzīmēja 30. gadadienu, plašajā konkurencē (84 dālijas no 10 valstīm) R. Zaļās selekcionētā dālija «Smiltene» ieguva floristu balvu, savukārt Parīzes Ziedu parka apmeklētāji par trešo labāko bija atzinuši Ritas dāliju «Liesma».

Dāliju svētku izstādē varēja aplūkot precīzi 100 dažādu dāliju šķirņu. «Nemaz nebiju mērķējusi uz šādu skaitli, biju domājusi izstādīt  maksimāli 50 līdz 60, bet sanāca kā vienmēr,» tā RITA ZAĻĀ. «Lielākais prieks šogad man ir par to, ka dālijas šeit izstādītas kopā ar ļoti skaistām fotogrāfijām, un tajās pat ir skatāmas divas dālijas, no kurām viena ir mana šķirne. Izstādē apmēram puse ir manis selekcionētas dālijas. Īpaši arī neuzsvēru, kuras no tām ir manas, kuras kolekcionētas. Galvenais šīs izstādes mērķis ir dot iespēju uz ziediem apskatīties tiem, kuriem nav iespēju tās izaudzēt savā dārzā, – vienkārši sagādāt cilvēkiem prieku, nekas vairāk. Man šī ir kā atkarība – vienmēr ieraudzīt kaut ko jaunu savā dārzā. Un izdodas. Idejas jaunām šķirnēm man lidinās apkārt kā māksliniekam, un es varu tikai pabrīnīties, cik daudzas pie manis nolaižas.»

Dāliju svētkus Vaidavas kultūras un amatniecības centra Lielajā zālē ieskandināja komponists un saksofonists Artis Gāga ar draugiem – Latvijas Nacionālās operas un baleta solisti Marlēnu Keini un pianistu, baritonu Arvīdu Keini koncertā «Par ziediem, par dzīvi, par mīlestību». Pēc koncerta, piedaloties autoriem, tika atklāta dāliju kolekcionāres un selekcionāres Ritas Zaļās ziedu izstāde «Dāliju parāde» un fotostudijas «Valmieras atspulgs» darbu izstāde «Ziedi».

RITA ZAĻĀ šī gada izstādē «Dāliju parāde» Vaidavā līdzās godalgotajai šķirnei, kurai dots vārds «Liesma».


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru