Dakteri Klauni grib darīt vairāk

- 21.Marts, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Neskaitāmus paldies Dakteri Klauni ik dienu saņem no mazajiem pacientiem, viņu ģimenēm, kā arī medmāsām un ārstiem.

Dakteri Klauni darbojas ne tikai Bērnu Klīniskajā universitātes slimnīcā Rīgā, bet arī piecās citās Latvijas slimnīcās. Vairākus gadus īpašie dakteri rosās arī Vidzemes slimnīcā, un viņu klātesamība pierādījusi: lai cik nepatīkama ir slimība, atveseļošanās procesā vitāli svarīgi ir atrast vietu smaidam, siltumam un cerībai.

Viens no Dakteriem Klauniem, kas ik pārdienas sastopams mūsu slimnīcas nodaļās un gaiteņos, ir Dr. Tūta. Aiz raibā tērpa un sarkanā deguna ir paslēpusies Ivita Goldberga-Miljone, kura saka, ka viņai ir tā lieliskā iespēja darīt savu sirdsdarbu.

«Kāda paciente, ar kuru nupat aprunājos paliatīvās aprūpes nodaļā, man teica: «Jūs taču neesat nekādi klauni! Jūs esat cilvēki ar īstu sirdi!» Tas ir darba augstākais novērtējums, ka kaut uz brīdi palīdzi cilvēkam aizmirst par slimību, sāpēm, ciešanām. Un bieži vien mēs esam lielāks atbalsts vecākiem nekā bērniem, jo visi nogurst, arī mammas. Mums mediķi teikuši, ka liekam pasmaidīt, ka līdz ar mūsu parādīšanos atkal ir duka, daudz vairāk enerģijas. Par to visu kopā liels prieks,» sacīja Ivita, kura divas trīs reizes nedēļā strādā Vidzemes slimnīcā un retāk, bet joprojām aizsteidzas arī atbalstīt pacientus Cēsu klīnikā.

BŪT BLAKUS, lai aprunātos, kopā paklusētu, palīdzētu izdusmoties, apskautu mazus un lielus, – ir profesionāli apmācīto Dakteru Klaunu uzdevums. Dr. Tūta ar slimnīcas kolektīvu ir kopā ikdienā un svētku brīžos. Šajā attēlā Ivita pūš ziepju burbuļus, iepriecinot reiz priekšlaikus dzimušos bērnus un viņu vecākus. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru