«Daivas» 27. sezonā – jau vairāk nekā 20 000 tonnu

- 8.Septembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kooperatīvā sabiedrība «Daiva» Jeru pagasta «Kalntemekās» ar vairāk nekā 80 kooperatīva biedru laukos novākto graudu pirmapstrādi, uzglabāšanu un tālāku realizāciju nodarbojas jau kopš 1993. gada. Sekmīgi! To apliecina arī pērn saņemtā, nu jau trešā balva prestižajā konkursā «Sējējs» nominācijā «Gada veiksmīgākā kopdarbība». Turpinot gadiem ilgu tradīciju, «Liesma» pieteicās ciemos, lai lūkotu, kas pašlaik ir aktuāls «Daivas» ražošanas bāzē.

Lietus dēļ kulšana nobremzēta

Kad ierodamies «Daivā», kaltes skursteņi kūp, kā ierasts, bet jaunās ražas kravu rindas plašajā pagalmā gan nav, tādēļ, tiklīdz satiekam vienmēr viesmīlīgo kooperatīvās sabiedrības valdes priekšsēdētāju ARNI ĶIBERU, tā  viņam vaicājam, cik tad kopumā ražas novākšanā ir tālu tikts līdz 2. septembrim. Arnis, rādot sarakstu ar pēdējo atvesto kravu mitruma mērījumiem, saka: 

«Pāri pusei esam! No šajā sezonā visa vācamā vairāk nekā divas trešdaļas jau ir pie vietas mūsu noliktavās vai graudu torņos. Ražas vākšanas sākums bija ideāls, laika apstākļi augusta sākumā graudkopjus tik tiešām lutināja, tādēļ arī viss gan tīrumos, gan pie mums graudu pirmapstrādes kompleksā notika tempā. Sākoties lietiem, jāsecina, ka mums faktiski pietrūka vēl vienas saulainas nedēļas, lai lielums būtu padarīts. Nu lietus dēļ aktivitāte ir piebremzēta. Gaidām atvasaru!

SEZONAS JAUNUMS. Top graudu torņi, no kuriem viens jau pilns ar auzām. Alekseja Koziņeca foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru