"Dabas koncertzālē" pie Burtnieka, kurš to sen bija pelnījis

- 4.Jūlijs, 2017
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Piektdien pie Burtnieka Vīsraga pļavā «Dabas koncertzālē» zinātnes un mākslas kopdarbā tika aprunāta, izgaismota, apdziedāta augsnes dižslieka (Lumbricus terestris), kuru zinātnieki nosaukuši arī par 2017. gada bezmugurkaulnieku.

SLAVINĀJUMS DIŽSLIEKAI UN BURTNIEKA PĻAVĀM. Naksnīgajās debesīs vienotā ritmā ar mūzikas instrumentiem un dziedājumiem daudzkrāsainas gaismas spēles spēlēja arī prožektori un citi gaismošanas instrumenti. Ārijas Romanovskas foto

Lai gan lietainais laiks nesolīja brīvdabas pasākuma apmeklētājus lutināt, dabas izzināšanā ieinteresētie jau vairākas stundas pirms koncerta burtiski aplenca pļavā izvietotās 22 sliekām un viņu dzīvei veltītās radošās darbnīcas. Tajās uz jautājumiem centās atbildēt 67 brīvprātīgie (starp viņiem pieci no Burtnieku novada). Gan viņus kopā pulcējuši, gan darbnīcu daudzveidīgo saturu un metodiskos materiālus, sadarbojoties ar zinātniekiem, bija pārdomājuši jau kopš «Dabas koncertzāles» aizsākumiem radošajā komandā par zinātnisko daļu atbildīgie Inta Soma un Andris Soms. Ieklausoties un dažās darbnīcās pat līdzdarbojoties, katrs varēja pārliecināties, cik pārsteidzoša ir dabas daudzveidība un arī šķietami necilās dižsliekas spēja pavadīt visu mūžu gandrīz tikai vienā alā, tajā pašā laikā padarot zemei un visai dabai ļoti vajadzīgu darbu: augsne, kuru ar savām spējām pārstrādāt augu atliekas nebagātina sliekas, ir noplicināta, neauglīga. «Viss šajā pasākumā notiekošais ir patiešām kolektīvs darbs,» pastāstīja zinātniskais konsultants entomologs Voldemārs Spuņģis.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru