Cremon vīni no... Krimuldas

- 17.Maijs, 2012
Dzīvesstils
Laikrakstā

Šoreiz par vēl vienu izteikti vīru lietu. Jau pats amata nosaukums — vīndaris — par to liecina. Šī prasme sākusies tik sen, ka līdz šim nav izdevies noskaidrot, kurš tad un kur bijis pasaulē pirmais vīndaris.

Uz šiem lauriem pat nepretendē izsenā vīna zeme Francija — zināms, ka tur Luāras ielejā vīnu darinājuši jau 2. gadsimtā pirms mūsu ēras. Arheologi pašus vecākos vīnus atraduši 1980. gadā Siņjaņas provincē Ķīnā — divas pudeles vīna datētas ar 1300. gadu pirms mūsu ēras. Savukārt Irānā atrasti vīna pārpalikumi māla krūkas dibenā kādas akmenslaikmeta mājas gruvešos. Protams, dzēriens jau pārvērties par vīnakmeni. Krūkā konstatēti arī sveķi, tos pievienojuši vīnam, lai tas nebojātos. Šī akmens vīna vecums tiek lēsts uz 7 tūkstošiem gadu...

Viņsestdien Valmiermuižas tirgū satiku vienu šolaiku vīndari. Manuprāt, Jānis Mikans ir gana interesants personāžs savā cunftē.

— Esmu siguldietis no Krimuldas muižas. Tas ir otrs galapunkts trošu vagoniņam pāri Gaujai...

— Cik ilgi jau ar vīniem darbojaties un ar ko jūsu brūvētie ir īpaši?

— Šis ir jau trešais gads. Cenšos ražot tikai ogu vīnus. Pagājušogad ieliku 15 šķirņu ogu vīnus. Visas ogas, kādas vien ir mežā un kādas aug mūsu dārzos.

Attēlā:

JĀCENŠAS STRĀDĀT PA SMUKO! Tā apgalvo Jānis Mikans, rādot sava vīna pudeles (cenā no 5 līdz 6 latiem) ar simpātiskām etiķetēm, kuru dizaina autors ir viņa dēls Gatis. Uzraksts Cremon ņemts, lai reklamētu reizē Krimuldas muižu ar tās vēsturisko vārdu un arī līdzīga nosaukuma uzņēmumu, kurā šis vīns tapis.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru