"Comenius" projekta nedēļā Trikātā

- 22.Oktobris, 2012
Izglītība
Laikrakstā

Septembra nogalē un oktobra sākumā Trikātas pamatskolā norisinājās Comenius projekta «Come along and let’s play together» ceturtās vizītes aktivitātes. Pirmā bija 2011. gada oktobrī Spānijā, Basku zemē. Tā gada novembra beigās skolēni un skolotāji devās arī uz Rumāniju, bet šopavasar Trikātas pamatskolas pārstāvji ciemojās Turcijā. Šī mācību gada sākumā tad nu bija pienākusi kārta projekta dalībniekus no citām valstīm uzņemt Trikātas pamatskolai.

Piecas dienas piepildījām ar dažādām aktivitātēm, gan iepazīstot ciemiņu kultūru, tradīcijas, spēles, gan, protams, iepazīstinot viesus ar latviešu tradīcijām. Iepazīstinājām atbraukušos ne tikai ar Trikātu, vedām viņiem parādīt arī Valmieru, Rīgu un pat kaimiņvalsts pilsētu Tartu, kur kopā apmeklējām gan vecpilsētas daļu, gan Ahhaa — bērnu zinātnes centru. Par katru no šīm projekta dienām varētu uzrakstīt pat atsevišķu nelielu stāstu.

Trikātā mūsu skolēnu ģimenēs dzīvoja 21 viesos atbraukušais bērns. Katru rītu viņi kopā devās uz skolu, pavadīja brīvos brīžus, sadraudzējās un cits citu iemīlēja. Tieši Trikātas pamatskolas bērnu vecāku atsaucība, izpratne un uzdrošināšanās bija noteicošais faktors, kāpēc projekta nedēļa mums tik ļoti izdevās un arī Latvijas mazā Trikātas skoliņa godam spēja uzņemt tik daudz citu valstu bērnu. Ļaujoties līdz šim nebijušam izaicinājumam, katrai viesus uzņemošajai ģimenei bija iespēja izveidot draudzību ar bērniem un to ģimenēm no Turcijas, Rumānijas, Polijas un Basku zemes Spānijā.

Attēlā:

DRAUDZĪGI. Ielūkojoties kopīgajā fotogrāfijā pie Trikātas skolas, gan mūsu, gan tālo zemju bērni, skolotāji un vecāki vēl ilgi skatīs šoruden iepazītos jaunos draugus, ar kuriem sazināšanās arvien turpināsies.

IEPAZĪSTOTIES. Sagaidot viesus, Trikātas skolēni un skolotāji bija izveidojuši šādu plakātu, kas īsumā raksturoja katru valsti.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru