Cilvēks – cirks

- 14.Septembris, 2018
Izglītība
Laikrakstā

Vakar Vidzemes Augstskolā norisinājās «Smart lunch» jeb gudrās pusdienas kopā ar komiķi Jāni Skuteli. Viņš ir Karaliskā improvizācijas teātra (KIT) dibinātājs, vadītājs un improvizators, tāpat kopš 2009. gada veido stāvizrādes (stand-up comedy). Kopš 2014. gada Jāņa Skuteļa vadībā top izklaidējošs raidījums «Pusnakts šovs septiņos», un papildus tam viņš iesaistījies vairākos televīzijas projektos – «Valstī viss ir kārtībā» un «Skutelis IR studijā».

Zāli pildīja daudz interesentu, kas vēlējās dzirdēt par komiķa dzīves un profesionālajām gaitām. Jānis Skutelis ir no Latgales. Kā pats smejas, viņš mācījies gluži kā privātskolā, jo klasē bijuši pieci skolēni – Jānis un četras meitenes. Viņa problēma bijusi nevis tā, vai viņu izsauks pie tāfeles, bet gan cik bieži dienā. Paralēli skolai viņš apmeklējis gan tūrisma, gan dramatisko pulciņu, kur arī uzsācis improvizācijas un teātra gaitas. Pēc absolvēšanas Jānis devies uz Rīgu, lai mācītos celtniecības koledžā, bet pēc pirmā kursa sapratis, ka tā nav viņa profesija. Tāpat paralēli studijām viņš bija turpinājis darbību improvizācijas teātrī Rīgā.

Jānis Skutelis atklāja, kā sācis veidot stand-up komēdijas. Tas noticis, uzsākot sadarboties ar kādu kafejnīcu, lai izklaidētu tās viesus, jo Latvijā ir maz tādu cilvēku, kas var uzstāties uz mazas skatuves un būt interesanti viesiem. Viņš izveidoja savu pirmo stāvizrādi. «Sāku brīdī, kad man nebija ne mazākās nojausmas, kas ir stand-up komēdija. Apjoms bija diezgan paliels, bet es biju diezgan viltīgs, kā jau teicu, no Latgales, un mums nebija iespējas būt citādākiem, lai izdzīvotu,» tā komiķis, tāpēc pirmās 15 minūtes pagājušas, lai pastāstītu, kā viņš viens stāv uz skatuves. «Tad es atcerējos šādus tādus notikumus no manas bērnības un pastāstīju tos,» atceras Jānis Skutelis par savu pirmo šāda veida uzstāšanos.

DARBS – JOKU RADĪŠANA. Jebkas, kas nav smieklīgu atgadījumu izdomāšana, ir Jāņa Skuteļa atpūta. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru