Cilvēka izdomai nav robežu

- 18.Aprīlis, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

«Sāku ar adventes un Jaungada vainagiem, tagad saštukoju kaut ko arī Lieldienām,» tā JURIS KRŪZE par savu radošo aizraušanos, ar ko nodarbojas paralēli griezto ziedu tirdzniecībai.

Viņš jau vairāk nekā 40 gadus tirgo grieztos ziedus pie Valmieras autoostas un gandrīz tikpat ilgi darina dažādus dekorus. «Es neesmu nekāds mācīts florists,» atzīst kungs. Viņš idejas gūst, pavērojot citu darināto, jo cilvēku izdomai nav robežu. Tāpat pats padomā un pafunktierē, kā no sev pieejamajiem materiāliem darināt ko neparastu un interesantu. Aprīļa sākumā Brenguļu bibliotēkā Jura darbus varēja aplūkot ikviens interesents, un to autors saka: «Galvenais, lai cilvēki paskatās, ko pats var iztaisīt.»

Rūpi dala uz pusēm

«Trikātā man ir tēva mājas, pats esmu trikātietis – tur dzimis un audzis, skolā gājis,» tā Juris. Pašlaik viņš ir nobāzējies Valmierā, tomēr puķes aug Trikātā, tāpēc gana bieži jādodas palīgā brālim Ando, ar kuru tiek dalīta šī rūpe. «Ando no manis iemācījās nodarboties ar puķēm, tomēr viņš vairāk aizgāja citā virzienā. Viņš audzē podu kultūras augus, es paliku pie grieztajiem ziediem. Bet abi to visu audzējam Trikātā,» dalās Juris. Abi brāļi ravē un kopj puķes – gan siltumnīcā, gan ārā.

Juris atklāj, ka aizraušanās ar ziediem sākusies, kad ieprecējies Brenguļos, kur tolaik sieva ar to nodarbojusies un viņam daudz iemācījusi. Par šīm zināšanām un prasmēm viņš ir ļoti pateicīgs.  Tulpes un narcises tirgotas pat Ļeņingradas tirgū. «40 gadus jau puķes tirgoju. Savā laikā pie autoostas visa rinda bija ar galdiem, vēl bija kiosks, aiz kioska vecu vecie galdi, tad mēs vieni no pirmajiem tur sākām tirgot grieztos ziedus,» atceras Juris.

LIELDIENU ZAĶU veidošanai autors Juris Krūze velta gandrīz pusi dienas. Materiālu sagatavošana un detaļu salīmēšana ir gana smalks un atbildīgs process. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru