Cilvēcības Advente

- 7.Decembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

«Miers virs zemes. Un cilvēkiem labs prāts» – šie senākā kristīgās baznīcas dziedājuma noslēguma vārdi vispirms izsaka vēlējumu tiem, kas tic Dievam.

Taču, labu vēlot, līdzīgus vārdus sakām arī ikdienā. Sevišķi cilvēcisko vērtību izvērtēšanas laikā Adventē. Svētdien tās vainagā iededzām jau otro sveci, kura aicina uz salabšanu, miera izlīgšanu un pestīšanu. Taču notikumi pasaulē, sevišķi daudzo migrantu pulcēšanās pie ES robežām un centieni te iekļūt, lai vismaz bērnus aizvestu līdz viņiem labāku nākotni sološām valstīm, uzdod arī milzīgu jautājumu – cik ES varasvīri arī ir gatavi rīkoties atbilstoši kristietības vērtībām.

Šo jautājumu ļoti saasināja pāvesta Franciska vizīte nedēļas nogalē Kiprā, kur viņš izteica pat ļoti nesaudzīgu vērtējumu, ka Eiropu migrācijas jautājumā «plosa nacionālistisks egoisms». Vēl pāvests secināja, ka tā vietā, lai attiecībā uz migrāciju Eiropa būtu «solidaritātes dzinējspēks», tās kopienas rīcība «tiek bloķēta». Svētdien, jau uzrunājot Grieķijā Lesbas salā nometinātos bēgļus, viņš izteica arī brīdinošu aicinājumu: «Apturēsim civilizācijas bojāeju!» Viņaprāt, bēgļi ir pasaules humānā krīze, pat Eiropa atkal sāk zaudēt gadsimtos krātās humānās vērtības. Doma, ka pietiek glābt tikai sevi, aizstāvoties pat pret visvājākajiem, kuri klauvē pie mūsu durvīm, esot tikai ilūzija. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru