Cēsīs noritēja ceturtā Delnas rīkotā Vasaras skola

- 10.Jūlijs, 2019
Izglītība
Laikrakstā

Jau ceturto gadu Cēsīs, Ruckas muižā, notika «Sabiedrības par atklātību – Delna» (Transparency International Latvijas nodaļas) Vasaras skola četru dienu garumā. Šogad tajā piedalījās vairāk nekā 20 dažāda vecuma iedzīvotāju no visas Latvijas. Vasaras skolā dalībnieki padziļināti ieguva zināšanas no jomas profesionāļiem par tādiem jautājumiem kā informācijas un datu atklātība, publisko iepirkumu un ES fondu finansējuma izlietojuma uzraudzība, kā veicināt pilsonisko līdzdalību.

DELNAS direktore Liene Gātere Vasaras skolas dalībniekus iepazīstina ar svarīgākajiem uzdevumiem, ar ko organizācija nodarbojas Latvijā. Dāvja Ūlanda foto

«Pašvaldībām ir plašas pilnvaras, pieņemot lēmumus un organizējot liela apjoma publiskos iepirkumus, kam ir būtiska ietekme uz sabiedrību un uzņēmējiem. Tāpēc Delna šogad apzināti identificē motivētākos cilvēkus Latvijas reģionos, lai izglītotu viņus. Stiprinot pilsonisko līdzdalību un uzraudzību, pašvaldībās veicināsim labu pārvaldību, darbu sabiedrības interesēs un korupcijas risku mazināšanā,» skaidro Delnas direktore Liene Gātere.

Lekcijas, praktiskās nodarbības un darbu komandās vadīja zinoši Latvijas un ārvalstu eksperti. Digidem Lab programmatūru izstrādātājs Pierre Mesure dalījās ar savu pieredzi pilsoniskās līdzdalības veicināšanā gan Francijā, gan Zviedrijā, kur apmeties šo­brīd. Viņš dalībniekus informēja gan par pozitīvajiem, gan negatīvajiem aspektiem, ar ko nācies pašam saskarties īstenošanas procesā. Žurnāla IR galvenā redaktore Nellija Ločmele dalījās ar stāstu, kā pameta ilggadējo redaktores darbu laikrakstā «Diena» pēc īpašnieku maiņas un kā viņa kopā ar domubiedriem izveidoja neatkarīgo mediju «Ir».

Domnīcas Providus pētniece Līga Stafecka skaidroja, ka valstī nepastāv instrumenti, kā salīdzināt pašvaldību efektivitāti valsts mērogā. Viņa prezentēja Providus veiktā pētījuma rezultātus – sabiedrība kritiskāk vērtē notiekošo nacionālajā, nevis pašvaldību līmenī, kaut biežāk pretlikumīgās darbībās un korupcijas skandālos tiek pieķerti pašvaldību pārstāvji.

Komentāri
Pievienot komentāru