Čempiona sajūtas 16 gadu vecumā

- 7.Jūlijs, 2021
Sports
Laikrakstā

26. un 27. jūnijā Jelgavā notika Latvijas čempionāts vieglatlētikā. Otrajā sacensību dienā teicamu rezultātu parādīja valmieriete AGATE CAUNE, 5000 metru distanci veicot 16 minūtēs un 45 sekundēs un izcīnot čempiona titulu. Tas ir Latvijas vēsturē 9. labākais sieviešu rezultāts šajā distancē, kā arī valmieriete izpildīja Eiropas U20 čempionāta kvalifikācijas normatīvu un dosies uz EČ sacensībām Tallinā.

Agatei Caunei ir 16 gadi, nupat viņa pabeigusi 10. klasi Valmieras Valsts ģimnāzijā. Agates pirmie soļi vieglatlētikā meklējami pirms sešiem gadiem. Meitenei bija veselības problēmas un bija vajadzīgas fiziskas aktivitātes. Par to, kā aizsākās ceļš vieglatlētikā, viņa stāsta:

«Vecāki mani 10 gadu vecumā aizveda uz vieglatlētikas treniņiem pie treneres Līgas Dzenes. Vispirms es trenēju savu fizisko sagatavotību, darot visu, ko lika – gan lēcu, gan skrēju, gan metu.

Vasarās es bieži dzīvojos pie vecvecākiem Naukšēnos un trenējos kopā ar Naukšēnu un Rūjienas bērniem pie treneres Ineses Gravas, kā arī braucu kopā ar viņiem uz nometnēm Igaunijā. Parasti nometnes noslēdzošajā dienā mums bija sacensības, kur es pirmo reizi izskrēju 600 metru sacensībās. Rezultāts bija diezgan labs, ņemot vērā, ka nebiju trenējusies garajām distancēm. No tā laika sapratu, ka garās distances ir mana disciplīna. Trenere Līga sāka mani trenēt tajās.»

Ieguldot smagu darbu un ticot sev, Agate 7. klasē ieguva savu pirmo Latvijas čempiontitulu 2000 metru distancē un trešo vietu 1000 metros. «Sports šobrīd ir mana dzīve, jo esmu no daudz kā atteikusies, lai būtu tagad un šeit. Ceļš nav bijis viegls līdz šim, tas ir bijis smags, grūts. Bet esmu priecīga par to, ko esmu noskrējusi, kādus rekordus labojusi. Esmu tiešām lepna par sevi,» Agate neslēpj prieka emocijas.

AGATE CAUNE 56. Gustava Sules piemiņas sacensībās vieglatlētikā. 2021. gads. Foto no personīgā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru