Ceļot šķirnes dzīvnieku vērtību savās un citu acīs

- 15.Augusts, 2019
Ekonomika
Laikrakstā

Turpinām informēt par biedrības «Latvijas Holšteinas šķirnes lopu audzētāju asociācija» (LHA) 10. augustā Burtniekos organizēto kārtējo, nu jau otro šķirnes dzīvnieku izstādi.

Vakar «Liesmā» fotoreportāžā sniedzām nelielu ieskatu pasākuma pirmajā daļā – jauno piensaimnieku šovā, kura finālā no visiem deviņpadsmit sacensību dalībniekiem noskaidroja septiņus labākos jauniešus, kuri Latvijas jauno piensaimnieku skolu šogad pārstāvēs Beļģijā. Šajā publikācijā par kupli apmeklētā  un izcili noorganizētā pasākuma otro daļu, kurā pēc eksterjera noteica labākos uz izstādi atvestos Holšteinas šķirnes lopus.

Ganāmpulki – konkurētspējīgi Eiropā un pasaulē

Jau informējām, ka uz Latvijas biedrības «Latvijas Holšteinas šķirnes lopu audzētāju asociācijas» otro izstādi – šovu «Nākotnes zvaigzne 2019» savus lopus bija atveduši Gulbenes novada Lizuma pagasta SIA «Brīvzemnieki»,  Krimuldas novada Lēdurgas pagasta z/s «Saknītes», Beverīnas novada Kauguru pagasta z/s «Vītoliņi», Naukšēnu novada Naukšēnu pagasta z/s «Sporas», Naukšēnu novada Ķoņu pagasta z/s «Tīrumkalni», Burtnieku novada Burtnieku pagasta z/s «Ceipi1» un Viesītes novada Elkšņu pagasta lauksaimnieces Dinas Laizānes-Šēnbergas saimniecība. Te vietā piebilde, ka vai visi šo saimniecību šķirnes ganāmpulki regulāri, jau kuro gadu pēc kārtas pēc attiecīgā pārraudzības gada datiem ierindojas Latvijas pašu labāko Holšteinas šķirnes ganāmpulku sarakstā.

«Mums Latvijā ir piemēroti klimatiskie apstākļi, lai nodarbotos ar piena ražošanu. Lai tā būtu sekmīga, tātad peļņu nesoša, viens no stūrakmeņiem, kā zināms, ir ģenētika un ciltsdarbs. Mēs biedrībā vairāk nekā 20 gadus esam veltījuši tam, lai uzlabotu mūsu dzīvnieku ciltsvērtību.

LIELAJĀ TELTĪ. Tā izskatījās uz izstādi atvesto šķirnes dzīvnieku novietnē. Alekseja Koziņeca foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru