Būvnieki Matīšu kultūras namu pabeiguši

- 15.Novembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Tas nu ir noticis! Otrdien, 13. novembrī, būvfirmas SCO Centrs vadītājs Jānis Matisons svinīgi nodeva rekonstruētā Matīšu kultūras nama atslēgas kultūras nama vadītājai Ligitai Jenčai.

Pēcpusdienā JĀNIS MATISONS Burtniekam īsos vārdos pastāstīja par nu jau gatavo objektu, atceroties tā tapšanas nianses:

«Jā, mirklis šodien bija skaists... Tagad mums, celtniekiem, vēl jāsaved kārtībā visa dokumentācija, jo Valsts Būvniecības uzraudzības birojs jau to ir izskatījis, atsūtījis arī komentārus, kurus mēs ņemsim vērā un tad iesniegsim vēlreiz. Līdz ar to arī notiks objekta nodošanas oficiālā procedūra. Pašlaik būvdarbi ir pabeigti, pasūtītājs var sākt iekārtot telpas un ekspluatācijas pirmo stadiju pirms būvobjekta nodošanas ekspluatācijā.

Šajā objektā mums vissaspringtākie bija pirmie mēneši. Projektējām un būvējām kā viens uzņēmējs, līdz ar to projektēšanas stadija bija smaga un sarežģīta, nedaudz pārtērējām tai atvēlēto laiku, jo bija jāveic ekspertīzes visām būvkonstrukcijām. Arī tām, kuras atsedzot konstatējām, ka būs jāmaina kādi mezgli. Risinājumi tika uzzīmēti, aprēķināti, pārbaudīti. Savas korekcijas darbu gaitā ieviesa arī mūsu valstij šobrīd raksturīgais darbaspēka trūkums celtniecībā, tāpēc ievilkās jumta konstrukcijas izbūve un jumta seguma nomaiņa. Gribu uzsvērt, ka Matīšu kultūras nama ēka būvēta pirms 94 gadiem, būvēta ļoti taupīgi, jo tie nebija nekādi muižas laiki Latvijā.

ĒKAS KOPSKATS NO BAZNĪCAS PUSES. Teju simtgadīgās ēkas jauno fasādi grezno mūsdienīgi milzīgie stikli.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru