Būvējot tiltu no pagātnes uz nākotni

- 6.Decembris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Latvijas Nacionālā arhīva simtgades gadā Valmieras zonālais valsts arhīvs atzīmē 55 gadu jubileju.

Pagājušās nedēļas ceturtdienā kopā pulcējās šobrīd strādājošie un bijušie arhīva darbinieki. Uz pasākumu bija ieradušās ilggadējās direktores Valda Krizone, Dzintra Grīviņa un citi arhīva darbinieki. Pasākuma laikā atklāta izstāde «Arhīva stāsts Valmierā», kurā apkopota arhīva vēsture, darbība ikdienā un dažādos pārmaiņu laikos. Bijušie arhīva darbinieki devās ekskursijā un iepazinās ar jauninājumiem arhīva darbībā. Tā bija lieliska iespēja satikt bijušos kolēģus, kopā dalīties atmiņās, fiksējot jaunus atmiņu stāstus kā vēstures liecības.

Latvijas PSR Centrālā Valsts Oktobra revolūcijas un sociālisma celtniecības arhīva Valmieras filiāle dibināta 1964. gada 1. aprīlī, bet 1991. gada 26. martā tika izveidots Valmieras zonālais valsts arhīvs. Valmieras zonālais valsts arhīvs no 2011. gada 1. janvāra ir Latvijas Nacionālā arhīva teritoriālā struktūrvienība, kas nodrošina Latvijas Nacionālā arhīva fonda dokumentu uzkrāšanu, saglabāšanu un pieejamību sabiedrībai.

Arhīvs atrodas AS «Valmieras stikla šķiedra» teritorijā, tā ēkā ir 19 glabātavas ar kopējo platību 2369,7 m2. Arhīvā glabājas bijušo Valmieras, Valkas, Limbažu rajonu un pilsētu valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, iestāžu un citu uzņēmumu dokumenti no 1944. gada.

Arhīvā uzkrāti vairāk nekā 1880 fondi ar 826300 glabājamām vienībām. Katru gadu tiek izsniegts ap 1100 arhīva izziņu, apkalpoti vairāk nekā 700 apmeklētāji un 100 lasītāji lasītavā, sniegts ap 500 konsultāciju institūcijām dokumentu un arhīvu pārvaldības jautājumos. Pašlaik arhīvā amata pienākumus direktores Aijas Pelēkās vadībā veic 13 darbinieki: vecākās ekspertes Gunta Zīrāpe, Liene Vihrova, Māra Stabrovska, galvenās arhīvistes Judīte Indriksone, Mairita Gulbe, galvenās fondu glabātājas Anda Rudzīte, Margita Štāle, arhīviste Līga Grūbe-Ubeiko, fondu glabātājas Velga Garjū un Elita Jansone, kā arī aprīkojuma inženieris Kārlis Adata.

Ar lepnumu šajā arhīva jubilejas gadā varam teikt, ka esam viena no atmiņu institūcijām, kas būvē tiltu no pagātnes uz nākotni, un no tā, cik godprātīgi mēs šo darbu veiksim, būs atkarīgs šī tilta stiprums.

VALMIERAS ZONĀLAJAM ARHĪVAM – 55. Svētkos – kopā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
jusis - 6.Decembris, 2019 - 17:00

Emancipācija vai..?
Atbilde: vīriešu diskrimizācija.

Pievienot komentāru