Būs lielāka kontrole licencētiem makšķerniekiem

- 18.Maijs, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Latvijā ir daudz dažādu ūdenstilpju un vēl vairāk ir cilvēku, kuriem patīk nodarboties ar makšķerēšanu, vēžošanu un arī zem­ūdens medībām. Tieši viņiem varētu interesēt šī publikācija, jo runa ir par šovasar plānotajiem grozījumiem Ministru kabineta 2015. gada 22. decembra noteikumos Nr. 799 Licencētās makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kārtība. 

Ekskluzīvu interviju «Liesmai» piektdien sniedza viens no grozījumu gatavošanas darba grupas dalībniekiem – Latvijas iekšējo un jūras piekrastes ūdeņu resursu ilgtspējīgas izmantošanas un pārvaldības padomes loceklis, kurš padomē pārstāv nevalstiskās organizācijas ūdeņu apsaimniekotājus, OJĀRS BEĶERIS.  Viņš piedalījies arī spēkā esošo noteikumu Nr. 799 tapšanā.

Vispirms prasītos pašreizējās situācijas raksturojums. 

Būtiskākais, ka patlaban tiek plānots mainīt esošo licencēšanas kārtību visās trijās pieminētajās jomās, no kurām galvenā, protams, ir makšķerēšana. Latvijā šī situācija ir diezgan dažāda. Patlaban spēkā ir 2015. gada likums, ko mēs visi pildām un kas ir apstiprināts vienlaikus ar Makšķerēšanas noteikumiem. Makšķernieks vienmēr ir fiziska persona, kuram šie noteikumi jāzina. Un noteikumi faktiski ir kā likums, kas jāievēro gan tiem, kas šo pakalpojumu ievieš, un visā Latvijā tās ir pašvaldības, gan tiem, kas to izmanto, un tās ir fiziskās personas – makšķernieki. 

UZ MIRKLI JĀPIESTĀJ. Tiem, kas Burtniekā ar laivām spiningot dodas no Centra kanāla, iegādātās papīra licences – aizpildītas – pēc copes jānodod atpakaļ, iemetot tās šim nolūkam paredzētajā licenču pastkastē pie zivju inspektora vagoniņa sienas blakus plakātam par saudzīgu attieksmi pret dabu. Par elektroniski iegādātām licencēm attiecīgi arī atskaite elektroniska.   


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru