Būs ko darīt gan jaunam, gan vecam

- 17.Maijs, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kad ierodamies koka skulptūru parkā «Beverīnas labirinti», smaidot mūs sagaida JĀNIS JĀKABSONS. Viņam galvā ierastā filca cepure, kas jau kļuvusi par saimnieka firmas zīmi. Apciemojam viņu darba dienā, kad apmeklētāju nav tik daudz, tomēr darbu tāpat netrūkst — zāles pļaušana, ravēšana utt. Pirms aktīvās sezonas sākuma saimnieks ir paspējis gan radīt jaunas spēles un skulptūras, gan atjaunojis jau padilušās lietas, lai parks izskatītos glītāk.

Koka skulptūru parku šogad papildinājuši jauni braucamie, mūzikas instrumenti un vairākas atjautības un izveicības spēles. «Katram eksponātam pagatavošanas laiks ir ļoti dažāds. Figūru var uztaisīt pāris dienās, bet, ja tā ir sarežģītāka un detaļas jāmontē klāt, tad ilgāk. Kamēr izdomā un saliek to kopā, paiet gana daudz laika. Izmantoju jau pārbaudītus materiālus, bet, ja kāds kaimiņš nozāģē koku un to nav kur likt, un uzdāvina man, tad izmantoju,» stāsta saimnieks, vedot mūs ekskursijā par «Beverīnas labirintiem». Tieši tagad pagalmā stāv kaimiņa dāvinājums, kuru nav laika sastrādāt, jo jāveic kārtējie darbi.

Tapusi jauna spēle, kas veltīta Latvijas simtgadei. Jāņa sievu Intu uz to pamudinājusi SIA «ZAAO». Viņa izdomājusi orientēšanās spēli «Latvijas koki un krūmi», kas veicina bērnu zināšanas par procesiem mežā. Tāpat parkā var atrast izglītojošo taku «Putnu iela», kas bija jau iepriekš. Jauniešiem ir dotas putnu fotogrāfijas un būrīši, kādus vēlams izgatavot katram no tiem, un dabīgās ligzdas. Pārsvarā spēles spēlējamas ar rokām, tomēr ir viens izņēmums. Ar kāju palīdzību sēžot kluči jāsaliek piramīdā uz augšu. Tāpat jaunums ir koka puzle «Mīlas balodīši» ar reljefu, kas prasa lielu pacietību un iedziļināšanos, lai to saliktu un redzētu abus putniņus.

Dažu spēļu idejas aizgūtas no realitātes šova «Izdzīvotāji», kur ir vienkāršas, bet aizraujošas spēles. Vienu no tām izmēģinājām arī mēs. Ar kolēģi Jāni Līgatu sacentāmies. Spēles laikā bija jāpārnes klucīši no viena punkta uz otru, lai izveidotu piramīdu, tomēr tas nebija tik vienkārši. Platforma, uz kuras bija jāizveido piramīda, kustējās. Līdzko sagāžas, ir jāsāk no jauna. Es kapitulēju, jo spēle prasa spēku un precizitāti, bet sacenšoties gribas steigties, kas rezultējas ar sagāzušos piramīdu.

JAUNI VĀRTI. Koka skulptūru parka «Beverīnas labirinti» saimnieks Jānis Jākabsons pie šogad izveidotajiem vārtiem uz meža labirintu, kur šogad velniem pievienojusies arī viena dāma. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru