Būs jākalpo valstij

- 21.Septembris, 2022
Mūsu drošībai
Laikrakstā

Krievijas iebrukums Ukrainā radījis draudus arī pārējo Eiropas valstu drošībai, tāpēc arī vēlēšanos iestāties NATO izteikušas Somija un Zviedrija, savukārt Latvija lēmusi par Valsts aizsardzības dienesta atjaunošanu jau no nākamā gada.

Kā tas varētu īstenoties, pagājušajā mēnesī Dikļu pils konferenču zālē seminārā klātesošos uzņēmējus, skolu direktorus, militārpersonas, spēka struktūru pārstāvjus un pašvaldību vadītājus iepazīstināja Aizsardzības ministrijas politikas direktors, valsts sekretāra vietnieks RONALDS HENIŅŠ.

Par valsts drošību

Valsts aizsardzības dienests vienlaikus atrodas gan ilgstošā, gan tomēr arī agrīnā posmā, lai šo sistēmu ieviestu, bet mēs ambiciozi to ceram ar nākamo gadu palaist, lai tā sāktu darboties. Pasaule nepārtraukti mainās. Atceroties 2006. gadu, kad atteicāmies no obligātā militārā dienesta un pārgājām uz profesionālo dienestu, arī argumentējām, ka pasaule ir mainījusies, drošības situācija bija relatīvi stabila, fokuss būs integrācija NATO, Eiropas Savienībā, militārā ziņa fokusēsimies uz profesionālo dienestu, attīstīsim nišas, kuras noderīgas kopīgajai aliansei, brauksim misijās karstajos punktos, stiprināsim draudzību ar citām valstīm. Tolaik pārejai uz profesionālo dienestu bija jēga, bet nu esam jaunā situācijā. Redzam, kā karo Krievija, un saprotam, ka nepieciešams sasniegt vairāk. 

RONALDS HENIŅŠ: «Valsts aizsardzības dienesta ieviešanas modelis, ko mēs gribam sasniegt, nebūs vairs tikai darbs profesionāļiem, bet tas attieksies uz visiem jauniešiem.» Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru