Burtnieku baznīca rāda paveikto

19.Septembris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pagājušajā sestdienā Burtnieku baznīcā notika Eiropas Kultūras mantojuma diena, kas bija veltīta restaurācijas nozares sasniegumiem kopš valsts neatkarības atjaunošanas ar mērķi popularizēt labās prakses piemērus, kas balstīti pētījumos, veikti kvalitatīvi un atbilst mūsdienu mantojuma saglabāšanas filozofijai. Uzskatāms piemērs kvalitatīvai un pakāpeniskai restaurācijai ir Burtnieku baznīcā un visā mācītājmuižas kompleksā paveiktais.

Burtnieks pasākuma vietā pabija priekšpusdienā, kad, pošoties uz ciemiņu sagaidīšanu, nelielā sarunā par jau paveikto un arī par aktualitātēm pastāstīja Burtnieku baznīcas mācītājs ALDIS KALCENAVS un Burtnieku ev. lut. draudzes priekšniece DACE KALCENAVA.

Nedaudz par šodienas pasākumu...

A.K.: Piedalāmies Eiropas Kultūras mantojuma dienās jau ceturto reizi. Tā kā mums baznīcā jau diezgan daudz pabeigtu un arī vēl darāmu restaurācijas darbu, Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde mūs izvirzījusi. Daudz iespēts visā mācītājmuižas kompleksā, taču šoreiz galvenais akcents uz pašu baznīcu, kur tiek atjaunots, restaurēts un iekārtots, lai cilvēkiem būtu ērtāk. Šodien  būs vairākas prezentācijas par vēsturisko materiālu, kas mums ir savākts no 1988. gada – gan fotogrāfijās, gan izstāstot. Piedalīsies cilvēki, kas strādājuši pie altāra un kanceles atjaunošanas, kas atjauno vitrāžu. Jaunums mums ir visa Burtnieku baznīcas kompleksa 3D modelis ar ļoti precīziem uzmērījumiem, šodien to prezentēs.

D.K.: Vēl būs Sandra Ziediņa – Kultūras mantojuma fonda inspektore, cerams, ka viņa fotogrāfijās parādīs tās lietas, kuras atrada pērn decembrī, kad baznīcā mainīja grīdu: naudu, kādas 20 vienības, arī saktu, naža spala gabaliņu...

PAR GODU EIROPAS KULTŪRAS MANTOJUMA DIENAI. Sapostajā zālienā starp Burtnieku baznīcu un draudzes namu 14. septembrī vējā lepni plīvoja Eiropas Savienības zilizeltzvaigžņotais karogs.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru