Burtnieku Ausekļa pamatskolā – speciālās pamatizglītības programma

- 11.Jūlijs, 2023
Pie mums un citur
Laikrakstā

29. jūnija Valmieras novada pašvaldības domes sēdē tika pieņemts lēmums veikt grozījumus Burtnieku Ausekļa pamatskolas nolikumā, iekļaujot jauno speciālās izglītības programmu.

Tas nozīmē, ka no 2023./2024. mācību gada Burtnieku Ausekļa pamatskola turpmāk īstenos arī speciālās pamatizglītības programmu izglītojamajiem ar mācīšanās traucējumiem.

Jaunos izaicinājumus komentē Burtnieku Ausekļa pamatskolas direktore Ilze Ažubele: «Vajadzību licencēt speciālās pamatizglītības programmu izglītojamiem ar mācīšanās traucējumiem saskatījām, izvērtējot augošo vajadzību pēc īpaša atbalsta skolēniem mācību procesā, sevišķi eksaktajos mācību priekšmetos. Skolā darbojas logopēds, skolotāja palīgs, trīs speciālisti ir ar speciālā pedagoga kvalifikāciju, plānojam arī turpmāk pedagogu profesionālās kvalifikācijas pilnveides kursus, lai skolēniem nodrošinātu kvalitatīvu izglītību. Liela priekšrocība ir skolas nelielās klašu grupas, tādējādi varam nodrošināt individuālu pieeju skolēnam, ko paredz speciālā izglītības programma.»

GAIDA RUDENI. Burtnieku Ausekļa pamatskolas staltā ēka jauno mācību gadu, visticamāk, sagaidīs ar jaunumiem mācību programmā, iespējams, arī ar audzēkņu skaita pieaugumu tieši speciālajā pamatizglītības programmā. Lielākā problēma joprojām – tēlaini izsakoties, šī izglītības iestāde atrodas nekurienes vidū, tai tieši garām neved novada lielās satiksmes artērijas, tāpēc ļoti liela nozīme ir potenciālo audzēkņu ikdienas mobilitātei. Ja šo jautājumu izdosies saprātīgi atrisināt, Burtnieku Ausekļa pamatskolai arī esošajā vietā varētu rasties otrā elpa.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru