Burtniecieši – akcijas «Atklāj novada garšu» dalībnieki

- 24.Novembris, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Burtnieku novadā jauniešu karjeras attīstības pasākuma īstenošanai izvēlējāmies tēmu «Darba pasaules iepazīšana tradicionālā un netradicionālā lauksaimniecības nozarē».

Oktobra nogalē skolu jauniešiem bija iespēja apmeklēt LLKC pasākuma «Novada garša» akcijas «Atklāj novada garšu» saimniecības. Mērķis bija uzzināt par lauku teritorijas uzņēmējdarbības veidiem un virzieniem – zemnieku saimniecību, bioloģisko saimniekošanu, sabiedrību ar ierobežotu atbildību (SIA), mājamatniecību. Liela interese bija par pārtikas mājražotājiem un viņu ražotiem produktiem. Izvēlētajā maršrutā tika iekļautas septiņas saimniecības, no kurām par sešām informācija jau ir iekļauta popularitāti ieguvušā kataloga www.novadagarsa.lv datu bāzē. Skolēni iepazinās ar QR koda lietošanu un piedalījās akcijas balvu izlozē. 

Rencēnu pamatskolas 7.-9. klases skolēni devās uz zemnieku saimniecības «Buliņi» maizes muzeju «Kukaburra», kas atrodas Smiltenes novadā. Tur skolēni guva priekšstatu par pārtikas amatniecību kā īpašu domāšanas un dzīves veidu, iepazina un novērtēja uzņēmējam nepieciešamās personiskās un profesionālās īpašības – netradicionālu risinājumu un jaunu tirgu meklēšanu. Skolēni klātienē iepazina darba vidi un apstākļus. Viņiem tika izskaidrota maiznieka profesijas vēsturiskā attīstība, parādīts darbam nepieciešamais aprīkojums. Praktiskas darbošanās laikā kopā ar saimnieku Jāni Krieķi izglītojamie izzināja maizniekam nepieciešamās iemaņas un izgatavoja paši savu rudzu maizes kukulīti.

SKRĪVEROS. Praktiskajā nodarbībā matīšniekiem bija jāizdomā, kā prasmīgāk izveidot un apģērbt gardās gotiņkonfektes. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru