Burkānciemā transports brauks lēnāk

- 16.Jūlijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Patlaban Valmierā satiksme ar katru dienu kļūst intensīvāka, īpaši vasaras sezonā uz ielām un ieliņām savstarpējā sazobē atrodas automobiļi, motocikli, skūteri, velosipēdi un, protams, kājāmgājēji. 

Uz tā sauktajām maģistrālajām ielām, kuras ierasti klātas ar asfaltbetona segumu, kustības ātrums atbilstošs apdzīvotās vietās maksimāli atļautajam, t.i., 50 kilometri stundā, taču tā saucamajos guļamvagonos ir prakse motorizētā transporta ātrumu vēl vairāk ierobežot. Nu šajā ziņā pārmaiņas gaidāmas arī Valmierā.

Pilsētas pašvaldība plāno uzsākt to Valmieras mikrorajonu, kur atrodas pārsvarā privātmājas, aprīkošanu ar ceļa zīmēm Dzīvojamā zona. To darbības zonā atļautais kustības ātrums ir līdz 20 kilometriem stundā. Patlaban vairākās pilsētas ielās, lielākoties Pārgaujā, ir ātruma ierobežojuma zīmes līdz 30 kilometriem stundā. Pirmais ar zīmēm Dzīvojamā zona aprīkotais ēku kvartāls būs Burkānciemā, kur ātrums līdz 20 kilometriem stundā plānots teritorijā, kuru pa perimetru apjož Jāņa Daliņa, Jaunzemju, Brīvības un Beverīnas iela.

BŪS CITĀDĀK. Lūk, Jāņa Daliņa ielas un Beverīnas ielas krustojums, kas arī būs zīmes Dzīvojamā zona (dabā to var aplūkot Viestura laukuma dzīvojamo daudzstāvu namu kvartālā) darbības laukā. Protams, abi guļošie policisti tad no Daliņa ielas pazudīs, taču ātrumu ielas posmā līdz pat Jaunzemju ielas pieslēgumam braucējiem nāksies ierobežot.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru