Budistu mūks simtgades meditācijas tūrē piestāj Matīšos

- 5.Decembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pagājušajā nedēļā Matīšu pamatskolā viesojās Teravādas budistu mūks Džons (John Paramai Dhanissaro) no Taizemes, lai dalītos zināšanās – kā attīstīt savu intuīciju. Latvijā viņš viesojas trešo gadu, lai piedāvātu meditācijas un apzinātības seminārus. Kopumā notiks 18 meditācijas sesijas un lekcijas, kas palīdz izzināt mūsdienu problēmas – stresa pārvarēšanu, dzīves sabalansēšanu, karmu, intuīciju un dzīves misijas atrašanu.

«Katrā sesijā cilvēkiem būs iespēja pieredzēt četras lietas: pirmkārt, satikt mūku un uzdot jautājumus par viņa dzīvi. Otrkārt, tā ir iespēja iemācīties, kā meditēt ar tradicionālu un oriģinālu meditācijas metodi. Pat ja kāds jau meditē, šī ir iespēja izmēģināt ko jaunu. Treškārt, varēs uzdot jautājumus mūkam par meditācijas procesu, piemēram, par šķēršļiem, kas rodas procesā. Ceturtkārt, tā ir iespēja iemācīties ko jaunu no gudrības, kurā es dalīšos un kas var palīdzēt ieraudzīt pasauli citādāk. Šī filozofija ir ļoti vienkārša un ļaus attīrīt prātu no nevajadzīgajām lietām un dzīvot laimīgāku dzīvi. Katrā sesijā būs cita tēma, tā nebūs vienmēr viena un tā pati pieredze,» tā mūks Džons par šī gada simtgades meditācijas tūri.

VIESOJOTIES Matīšu pamatskolā, mūks Džons ar apmeklētājiem dalījās 11 gados uzkrātajā pieredzē par meditāciju un apzinātību. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru