Brīvprātīgais Dominiks dalās zināšanās

- 6.Februāris, 2019
Izglītība
Laikrakstā

DOMINIKS AHTERNBOŠS (Dominik Achternbosch) kā brīvprātīgais Latvijā ieradās pagājušā gada novembrī. Viņš pamatā strādā Valmieras Jaunatnes centrā «Vinda», bet arī aktīvi līdzdarbojas norisēs Valmieras novada fondā, paralēli šīm aktivitātēm viņš arī viesojas skolās, lai jauniešus informētu par brīvprātīgā darba iespējām ārvalstīs. Šobrīd Dominiks piedāvā apgūt vācu valodu iesācēju līmenī trešdienās jauniešiem, ceturtdienās pieaugušajiem un otrdienās skolēniem papildināt savas zināšanas ķīmijā, fizikā un bioloģijā.

Jaunietis ir brīvprātīgais, kas ieguvis ķīmijas asistentam vajadzīgās iemaņas, un Latvijā ieradies no Vācijas. Viņam bija iespēja turpināt studijas vai uzsākt jau darba gaitas, tomēr Dominiks aptvēris, ka grib iepazīt pasauli un valstis, kurās vēl nav viesojies. «Es vienmēr esmu gribējis studēt vai strādāt ārzemēs, un man bija svarīgi, ka tā ir valsts, par kuru es daudz ko nezinu, tāpēc tādas valstis kā Spānija, Nīderlande, kur esmu bijis, uzreiz izslēdzu. Turklāt negribēju, lai maniem vecākiem par to būtu jāmaksā, bet neesmu vecumā, kad to varētu apmaksāt pats,» savās pārdomās par to, kāpēc izvēlējies brīvprātīgā darbu, dalās Dominiks. Sākotnējā izvēle bijusi starp Bulgāriju un Latviju. Gala lēmumu palīdzējuši pieņemt vecāki, kā arī veicamie uzdevumi darbam Vindā bijuši jaunietim saistošāki. Jautājumu: kāpēc Latvija, nevis Bulgārija? jaunietis saņem bieži, jo šeit ir auksti un ir ziema, bet Bulgārijā tagad ir +15 grādi.

PIEAUGUŠIE LABPRĀT izmanto bezmaksas iespēju stiprināt savas valodu zināšanas. Dominiks pasniedz vācu valodu ar minimālām latviešu valodas zināšanām, pārsvarā saziņa notiek angliski. Apmeklējot vienu nodarbību, ir vairāki ieguvumi – gan zināšanas par kultūru, gan iespēja attīstīt divas valodas uzreiz. Foto no personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru