Brīvdabas muzicēšanas romantika

- 23.Jūlijs, 2012
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Ceturtdienas vakara koncertu mūzikas skolas dārzā bija uzticēts atklāt pianistam Jurģim Andersonam, bet pēc viņa pie instrumenta devās šī pasākuma (20 gadus tālā senatnē) rosinātāja Jautrīte Putniņa — zīmīgi, ka 21. dārza koncertu sezonas atklāšana 19. jūlijā bija arī viņas vārda diena, bet nākamajā dienā vārda svētkus atzīmēja Valmieras mūzikas skolas klavieru nodaļas vadītāja Ritma Pētersone. Abām gaviļniecēm tika veltīts bezbēdīga rakstura skaņdarbs fagotu dueta (Hermana Merca un Aivara Cepīša) izpildījumā.

Kārtējo reizi laika apstākļi bija koncertam labvēlīgi, arī klausītājiem nebija iemesla sūroties par garu un nogurdinošu programmu, jo 26 priekšnesumi eleganti satilpa tieši divās stundās. Pēc koncerta Rīgas mākslinieki un Valmieras MS vadība vakariņās pie Jautrītes Putniņas kā papildporciju saņēma mākslinieces vērtējumu, kurā blakus uzslavām par skaņdarbu muzikālo izpratni nācās uzklausīt arī skarbākus vārdus par attieksmi, repertuāra izvēli, ģērbšanās stilu un skatuvisko tēlu.

PROFESIONĀLI. Koncerta noslēgumā muzicēja stīgu kvartets: no kreisās — Anita Balčuna, Biruta Vaivode, Inga Ozoliņa un Laima Kunkule.

Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru