BMX trase un Valmiera gatava lielajam notikumam

5.Jūlijs, 2019
Sports
Laikrakstā

Jau nākamnedēļ – no 11. līdz 14. jūlijam – Valmierā norisināsies Eiropas BMX čempionāts, kurā piedalīsies 1060 dalībnieki no 25 valstīm, to skaitā 237 sportisti no Latvijas. Savukārt jau rīt pl. 13 Čempionu ielā 3 ar svinīgu ceremoniju tiks atklāta jaunuzceltā BMX trase, pasludināts tās nosaukums – tā nesīs divkārtējā olimpiskā čempiona BMX Māra Štromberga vārdu. Pēc atklāšanas notiks Latvijas nacionālais čempionāts BMX riteņbraukšanā, pulcējot Latvijas vadošos sportistus.

Jaunā pasaules līmeņa BMX trase tika nodota ekspluatācijā 17. jūnijā. Trases būvniecību veica SIA «SANART», piesaistot speciālistus ar starptautisku pieredzi BMX trašu būvniecībā Eiropas un pasaules čempionātiem. Kopumā vairāk nekā 12000 m2 lielajā teritorijā ir izbūvēta trase ar starta kalniem 5 m un 8 m augstumā, dodot iespēju jaunākajiem BMX braucējiem startēt arī no 3 m augstuma. Starta ēkā paredzētas iekštelpu treniņu telpas, mehāniskās darbnīcas riteņu apkopes darbu veikšanai, lekciju un atpūtas telpas sportistiem, noliktavas, telpas treneriem un ģērbtuves.

Trases atklāšanā piedalīsies Māris Štrombergs, Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis, Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, kā arī daudzi citi BMX sporta attīstības virzītāji un interesenti.

Pirmajās oficiālajās sacensībās šajā trasē – sestdien – par valsts čempiona tituliem sportisti sacentīsies 24 dažādās vecuma un meistarības grupās. Jāatzīmē, ka uz starta izies visi spēcīgākie pašmāju sportisti, jo šī gada nacionālajā čempionātā iespējams iegūt vērtīgus punktus 2020. gada Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijai.

Šosezon tiek turpināta iepriekšējos divos gados gūtā pieredze, kad Latvijas čempionāts BMX riteņbraukšanā visām vecuma un meistarības grupām notiek vienās sacensībās, nevis vairākos posmos, kā bija iepriekš. Sacensības sāksies ar priekšbraucieniem visās vecuma un meistarības grupās. Tam sekos fināli. Galvenās cīņas par Latvijas čempionu titulu finālbraucienos plānotas no pl. 16.

Latvijas nacionālais čempionāts būs pēdējais sagatavošanās posms pirms gaidāmā Eiropas BMX čempionāta, kas ceturtdien startēs ar oficiāliem treniņiem. Pirmās sacensības gaidāmas piektdien. No pl. 17.30 par godalgām sacentīsies krūzeru grupu sportisti. Sestdien pl. 10.15 – 16.30 sacensības aizvadīs jaunāko grupu braucēji no 7 līdz 12 gadiem. Tikmēr otrās dienas kulminācija gaidāma no pl. 18.30. Sacensības tad uzsāks elites un junioru braucēji. Pēc priekšbraucieniem notiks arī čempionāta svinīgā atklāšana.

Bez mājiniekiem latviešiem otra lielākā pārstāvniecība čempionātā būs Francijai – 151 braucējs, to starpā arī pašreizējais pasaules čempions Silveins Andrē un vairākkārtējais pasaules čempions Žoriss Dodē. 105 braucēji būs no Nīderlandes. Viņu vidū pasaules čempione sievietēm Laura Smuldersa, kā arī Pasaules kausā dominējošais Niks Kimmans. Vēl jāizceļ arī Beļģija un Krievija, no kurām Valmierā redzēsim attiecīgi 97 un 87 sportistus.

Svētdien, kad gaidāma čempionāta noslēdzošā diena, no pl. 10.15 sacensības uzsāks jauniešu un amatieru grupu sportisti.

Eiropas BMX čempionātu Latvijā rīko Latvijas Riteņbraukšanas federācija un BMX klubs «Valmieras puikas» sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību un Eiropas Riteņbraukšanas savienību. Visa informācija par Eiropas BMX čempionātu pieejama mājaslapā  www.eurobmx2019.eu, kā arī sociālo tīklu Facebook un Instagram kontos.

Uz līdz šim nozīmīgākajām BMX sporta sacensībām Latvijā biļetes vēl iespējams iegādāties Vidzemes Olimpiskā centra interneta vietnē www.voc.lv, kā arī portālā www.bezrindas.lv.

Savukārt Latvijas nacionālo čempionātu BMX riteņbraukšanā un Valmieras trases svinīgo atklāšanu ikviens šī sporta veida interesents aicināts apmeklēt bez maksas.

JAUNAJĀ BMX TRASĒ VALMIERĀ. Pēc tās nodošanas ekspluatācijā, sportisti no dažādām valstīm līdz pat vēlam vakaram katru dienu iepazīst trases starta kalnus, pumpas un virāžas. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru