BMX braucēji treniņnometnē Beļģijā

- 10.Maijs, 2019
Sports
Laikrakstā

BMX kluba «Tālava» 16 sportisti Lieldienas svinēja trasē Beļģijas pilsētas Zolderā, kur viņi startēja Eiropas kausa izcīņas 3. un 4. posmā BMX riteņbraukšanā, kopumā paredzēti 10 posmi. Astoņi braucēji piedalījās arī treniņnometnē pirms sacensībām. Tā bija laba iesildīšanās pirms sezonas atklāšanas Latvijā, kas gaidāma šajā nedēļas nogalē 11. un 12. maijā Jelgavā.

Interesanti, ka BMX trasei Zolderā apkārt ved bijusī Formulas 1 trase. «Trase vēl joprojām ir, bet tagad tajā trenējas citu klašu automašīnas. Arī, kad mums bija daži no treniņiem, mašīnas brauca blakus trasē. Tas mums mazlietiņ traucēja, jo startā ir grūtāk dzirdēt signālu, kad krīt barjera, kad blakus pārvietojas automašīna ar skaļu dzinēju, bet kopumā gāja labi,» dalās BMX kluba «Tālava» treneris un sportists Roberts Treimanis par treniņiem pirms sacensībām. Kopā ar viņu bija treneris Olafs Lakučs.

Treniņnometnē piedalījās Mikus Dāvis Strazdiņš, Edvards Glāzers, Līva Lizete Glāzere, Rojs Daniels Lazars, Mārtiņš Emīls Treimanis, Markuss Tīrons, Kārlis Pedraudzis un Anna Pedraudze. «Uz treniņnometni braucām ar divām mašīnām – divi treneri un viens tētis, četri braucēji mūsu mašīnā, četri otrā, kopā astoņi, bet vēlāk uz pašām sacensībām pievienojās vēl daudzi no mūsu kluba,» skaidro Roberts Treimanis. Sacensībās valsts godu bija ieradušies aizstāvēt kopumā 87 sportisti arī no citiem Latvijas klubiem.

«Beļģiem riteņbraukšana ir ļoti lielā cieņā, visur ir velo celiņi, un tu vari kā karalis braukt ar riteni. Viņi arī ar rollerīšiem brauc pa ietvēm, kas mums likās tā ļoti nepierasti,» atceras treneris. Laikā, kad auto trase bija brīva, tajā trenējās sportisti ar šosejas riteņiem.

Galvenais BMX kluba «Tālava» braucēju mērķis bija «patrenēties un saprast, kāda ir trase, jo tur būs arī Pasaules čempionāts». Sportistu rezultāti bija ļoti dažādi, «kāds ātrāk aprada, citam grūtāk bija no «ziemas miega izlīst laukā» un tas startēja nepārliecinātāk, bet dažiem, kā Edvardam, gāja ļoti labi». Edvards Glāzers izcīnīja UEC Eiropas kausa 3. posmā 2. vietu un pārliecinošu uzvaru 4. posmā junioru puišu grupā.

«Ārzemēs braucēju ir daudz vairāk un konkurence ir daudz lielāka, daudzi ir ļoti spēcīgi, mums Latvijā nav tik lielas konkurences. Ārzemēs krietni vairāk sanāk pasvīst, katra mazākā kļūdiņa atstāj iespaidu, un tu nekur netiec. Būtībā kļūdas nevar pieļaut, lai tiktu kaut kur tālāk,» tā Roberts Treimanis skaidro situāciju sacensībās Eiropā, jo BMX sportisti Francijā un Spānijā āra trasēs var trenēties visu cauru gadu, kā arī Lielbritānijā ir iespaidīgas iekštelpu trases, kas ir būtiski braucēju treniņiem.

«Dalība šādās sacensībās ļauj «piecelties no ziemas miega», arī konkurenti ir daudz spēcīgāki, un pieredze krājas,» skaidro Roberts Treimanis. Būtiski, ka Zolderas trasē vasarā notiks arī BMX Pasaules čempionāts, kas daudziem bija papildu iemesls apmeklēt arī šīs sacensības, lai iepazītu trasi un spētu ātrāk adaptēties nākamreiz. Sportistu dalību sacensībās un treniņnometnē finansiāli atbalstīja BMX klubs «Tālava», Valmieras Bērnu sporta skola un Burtnieku novada pašvaldība, sportisti un viņu vecāki sedza ceļa izdevumus un ēdināšanu.

3. POSMĀ sev vietu fināla braucienos izcīnīja Anna Pedraudze (no kreisās), Toms Višņevskis un Sofija Keita Krūmiņa, un tas ir augsts sasniegums šāda līmeņa sacensībās. Foto no BMX kluba «Tālava» arhīva

Komentāri
Pievienot komentāru