“BK Valmiera” uzvar Rīgā un panāk izlīdzinājumu sērijā, trešā spēle šodien Valmierā

- 16.Aprīlis, 2012
Portālā

Sestdien, 14.aprīlī, LBL ceturtdaļfināla otrajā spēlē “LU” uzņēma viesus “BK Valmiera” vienību. Spēlē ar 110:94 uzvaru svinēja “BK Valmiera” komanda panākot izlīdzinājumu sērijā 1:1. Trešā un izšķirošā spēle par iekļūšanu pusfinālā jau šodien, 16.aprīlī, plkst.18.30 notiks Vidzemes Olimpiskajā centrā.

“BK Valmiera” komandā rezultatīvākais ar 29 punktiem bija Jānis Porziņģis, bet lielisku spēli aizvadīja arī Džejs Lukass, kuram 24 punkti un 6 rezultatīvas piespēles. “LU” rindās līderi bija nemainīgi – 27 punkti Žanim Peineram un 21 punkts Mārcim Vītolam.

Spēle iesākās ar 6:0 “LU” izrāvienu pēc kura uzreiz minūtes pārtraukumu spiests bija prasīt Zorans Kalpičs. Šķiet tas “augļus nesa” tikai uz īsu brīdi, jo uzbrukumā neapturami bija mājinieki. Pēc pirmajām desmit nospēlētajām minūtēm ar 31:25 vadībā atradās “LU”. Otrajā ceturtdaļā pirmo reizi neizšķirtu – 31:31 ar Džeja Lukasa pūlēm panāca “BK Valmiera” komanda, tomēr uzreiz rezultātu izmainīja Mārcis Vītols. Arī līdz puslaika beigām vadību tā arī atgūt neizdevās viesiem un neveiksmīgi puslaika beigas aizvadīja Jēkabs Rozītis, kurš nepilnās 10 minūtēs bija guvis piezīmju normu (ar tehnisko bonusā).

Šķiet tik zīmīgo izrāvienu “BK Valmiera” veica trešās ceturtdaļas sākumā, ko ar četriem punktiem pēc kārtas paveica Artjoms Butjankovs un jau 59:56 valmieriešiem! Butjankova veiksmīgajam uzbrukumam pievienojās Lukasa un Iļjina gūtie punkti, kuri lēnām palielināja viesu izredzes šajā mačā. Pēc trešās ceturtdaļas jau 80:69 “BK Valmiera” labā. Pēdējā ceturtdaļā precīzi no trīs punktu metienu līnijas bija gan Bankevics, gan Ziediņš, gan Porziņģis, lieliski to aizvadīja saspēles vadītājs Džejs Lukass. Tā visa rezultātā ar 110:94 tika svinēta uzvara mačā.

LU – BK Valmiera (94:110)BK Valmiera: Porziņģis 29, Lukass 24+6 rezult.p., Bankevics 17, Ziediņš 17, Butjankovs 12, Virsis 5, Rozītis 5, Iļjins 1, Elksnis.LU: Peiners 27, M. Vītols 21, Plivda 17, Ošiņš 15, Rubenis 6, Zēbergs 4, Straudovskis 2, Aizpurs 2, Saknītis, S. Vītols.

Džejs Lukass: Pirmdien Valmierā būs ļoti svarīga spēle un svarīgs būs mūsu līdzjutēju atbalsts!

Viens no spēles līderiem, saspēles vadītājs Džejs Lukass dalījās pārdomās par aizvadīto maču.

Spēles sākums izvērtās līdzīgs kā pirmajā spēlē Valmierā…

Pirmajā ceturtdaļā mēs paši sev uzlikām nevajadzīgu spiedienu, jo zinājām, ka spēle ir svarīga. Tiklīdz mēs nomierinājāmies, savācāmies un sākām spēlēt labu basketbolu, tad viss aizgāja.  Ingus Bankevics spēlē iesaistījās ļoti labi un uzkurināja pārējos komandus biedrus.

Šodien spēle bija “skrien un met” jeb basketbols bez aizsardzības…

Jā, spēlē tik tiešām tika gūti daudz punkti un tā bija spēle “kurš vairāk iemetīs”. Mēs zinājām kā viņi spēlēs uzbrukumā, bet mums bija tikai jāpielāgojas. Trešajā ceturtdaļā mēs to līdz galam sapratām un pielāgojāmies viņu spēlei.

Tātad izšķirošais brīdis bija trešā ceturtdaļa..

Izšķirošais brīdis bija pirmās četras minūtes trešajā ceturtdaļā, tad arī Oskars Virsis labi iesaistījās spēlē un tika galā ar Peineru. Tad trešajā ceturtdaļā mēs arī guvām daudzus vieglos punktus. Tiklīdz mēs uzķērām kā apspēlēt, mēs bijām neapstādināmi!

Pirmdien ir trešā un izšķirošā spēle par iekļūšanu pusfinālā, ko saki par to?

Pirmdien ir svarīga spēle un mums ļoti nepieciešams līdzjutēju un fanu atbalsts, un tā, lai visa zāle ir izpārdota! Jo vairāk līdzjutēju atnāks, jo mums būs vieglāk spēlēt. Mēs noteikti apsolām rādīt daudz labāku spēli nekā sērijas pirmajā mačā!