„BK Valmiera” basketbolisti vada sporta stundas Limbažu 3. vidusskolā

- 26.Februāris, 2013
Izglītība
Portālā

Pirmdien, 25.februārī, „BK Valmiera” spēlētāji – Sandis Amoliņš un Elvis Saulītis iejutās sporta skolotāju lomā un veiksmīgi tika galā ar vairāk kā 60 skolēniem. Basketbolisti aizvadīja divas sporta stundas – apvienotai 1.-2. klašu grupai un 3.-5. klašu audzēkņiem.

Ierodoties Limbažu 3.vidusskolas sporta zālē, izskanēja dažādi komentāri no mazāko vidus: „viņš droši vien ir basketbolists”, „paskaties cik viņš ir garš” un „viņi sportos šodien kopā ar mums?”. Pēc nelielas iepazīšanās, basketbolisti katru sporta stundu iesāka ar iesildīšanās vingrinājumiem, kuros nācās mazos, atraktīvos puišus nomierināt, jo viņi pašā treniņa sākumā jau bija gatavi patērēt visu enerģiju. Pēc kārtīgas iesildīšanās Sandis un Elvis turpināja stundu ar dažādiem basketbola vingrinājumiem, kurus ikviens no mazajiem sportistiem izpildīja ar vislielāko centību un mērķtiecību, raidot bumbu grozā pat desmit un vairāk reižu, kamēr tas izdevās (protams, ar nelielu „BK Valmiera” basketbolistu palīdzību).

Sporta stundas noslēgumā basketbolisti izaicināja visus skolēnus pierādīt savu prasmi strādāt komandā – vienojoties basketbola spēlē, kurā visiem kopā jāuzveic savi šīs dienas sporta skolotāji – „BK Valmiera” spēlētāji. Zaudētāju komandai bija arī sods – 20 atspiešanās reizes no zemes. Pirmajā klašu grupā skolēniem nācās izpildīt norunu, taču otrajā treniņā pārāki izrādījās jaunieši un 20 atspiešanās reizes no zemes nācās izdarīt Sandim un Elvim. Pēc aizvadītām sporta stundām paši jaunieši atzina, ka bija vēlējušies, kaut sporta stunda būtu garāka - tas uz atgriešanos.

Limbažu 3.vidusskolas direktora vietniece audzināšanas jomā Daiga Rudzīte atklāja, ka: „šādas tikšanās ir ļoti nozīmīgas vairāku iemeslu dēļ, pirmkārt, mūsu skolas skolēni mīl spēlēt basketbolu, otrkārt, tas motivē skolēnus nodarboties ar sporta aktivitātēm, treškārt, mūsu skolai ir izcila sporta zāle, ceturtkārt, vairākiem skolēniem mīlestība uz basketbolu ir aizsākusies tieši Limbažu 3. Vidusskolā, un savu tālāko sportisko karjeru veidojuši saistībā ar „BK Valmiera”, piemēram, Vents Veinbergs. Limbažu 3. vidusskolas kolektīvs atbalsta veselības izglītību, aktīvas un sportiskas aktivitātes, īpaši laikā, kad skolēni arvien vairāk savu brīvo laiku izmanto mazkustīgām nodarbēm. Paldies, „BK Valmiera” iniciatīvai par šādu sporta nodarbību vadīšanu skolās, tā popularizējot gan basketbolu, gan motivējot bērnus un jauniešus sportot. Paldies jaunajiem skolotājiem par sporta stundām! Lai „BK Valmiera” veiksmīga atlikusī sezona! ”

„BK Valmiera” viesošanos skolās uzsāka decembrī, kad pirmā viesošanās reize bija Strenču novada vidusskolā. Janvārī sportisti devās ciemos uz divām Valmieras skolām - Valmieras Valsts ģimnāziju un Valmieras Pārgaujas ģimnāziju, savukārt 25. februārī – Limbažu 3.Vidusskolā. Kopīgajās sporta stundās skolēniem ir iespēja sportot kopā ar basketbolistiem, uzdot interesējošus jautājumus un vienkārši apgūt jaunas prasmes, kuras varbūt netiek piekoptas ikdienas sporta nodarbībās. Nākošās viesošanās plānotas martā, kādās no Valmieras un Cēsu vidusskolām.

Komentāri
Pievienot komentāru