Biznesa uzsākšana ir viena no grūtākajām karjeras izvēlēm

- 7.Novembris, 2018
Izglītība
Laikrakstā

Valmierā norisinās jau otrais Vidzemes uzņēmējdarbības centra organizētais hakatons – tehnoloģiju maratons, šoreiz tajā piedalās profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi no Valmieras tehnikuma un Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas. Tā mērķis ir iedrošināt jaunos profesionāļus ar reāliem piemēriem no uzņēmējdarbības vides, lai skolēni paši radītu un attīstītu savas biznesa idejas.

«Startējam jaunā kvalitātē, apvienojot divu skolu iespējas, un organizējam pasākumu, kurā piedalās gan Valmieras tehnikuma, gan Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņi. Tādējādi tiek veidotas starpdisciplināras komandas, kas strādā pie savu ideju attīstīšanas un arī pirmo prototipu izstrādes,» stāsta Vidzemes uzņēmējdarbības centra vadītājs Māris Ozols.

Hakatona aktivitātes tiek organizētas trīs dienu garumā. Pirmajā dienā septiņas komandas identificēja un radīja jaunas biznesa idejas, otrajā dienā notika to uzlabošana un papildināšana, audzēkņi uzsāka darbu pie biznesa modeļa un prototipa izstrādes. Biznesa ieceri attīstīt palīdz mentori – nozares profesionāļi. Paralēli darbam pie sava biznesa attīstīšanas jaunieši klausījās iedvesmojošus stāstus no mentoru pieredzes.

Pasākuma pirmajā dienā piedalījās Dāvis Suneps – radoša personība ar pieredzi vairāku jaunu uzņēmumu izveidošanā un vadīšanā. Viņš dalījās ar savu dzīves stāstu un idejām par biznesu, par veiksmīgiem uzņēmumiem dažādās nozarēs visā pasaulē. Viņš uzsvēra, ka, attīstot uzņēmumu, ne vienmēr izdosies veiksmīgi nopelnīt, bet vienmēr tā būs laba pieredze un iespēja mācīties, lai attīstītu savas spējas nākotnē, turpinot strādāt pie idejas, kas ir veiksmīga un tirgū pieprasīta.

KOMANDU SADALE. Jaunieši, aizpildot BOSI testu, noskaidroja savu uzņēmēju gēnu – būvētājs, oportūnists, speciālists vai inovators, pēc kuriem Dāvis Suneps (pa labi) viņus sadalīja septiņās komandās. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru