Biznesa inkubatorā cāļi joprojām šķiļas

- 17.Decembris, 2019
Ekonomika
Laikrakstā

Valmierā joprojām aktīvi darbojas jauno uzņēmēju kalve – Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Valmieras biznesa inkubators. Pagājušajā piektdienā Liesmai nelielu 2019. gada rezumējumu sniedza inkubatora vadītājs JURĢIS PRIEDĪTIS.

Kādi bija nu jau aizejošā gada galvenie izaicinājumi?

Viens no galvenajiem izaicinājumiem joprojām ir nostiprināt inkubatora pozīcijas reģionā, kas mums ir liels. Mūsu darbības teritorijā joprojām ir 21 pašvaldība. Uzdevums ir nodot ziņu par inkubatoru un vispār par to, ko mēs inkubatorā darām, kādus pakalpojumus sniedzam, pēc iespējas lielākai iedzīvotāju daļai. Inkubatora kontekstā vēl viens no izaicinājumiem – uzņemt labākos. Tos, kuri sevi labi performēs, strādās un kā uzņēmēji dos arī pienesumu inkubatoram. Tos, kuri būs ar visu sirdi iekšā biznesā, ar kuru šeit startē. Jo nav noslēpums, ka ir daļa dalībnieku, kuriem iesākumā ir motivācija un enerģija darīt lietas, bet beigās tas viss noplok, nekas nesanāk un pa nullītēm tas gads noslēdzas. Mēs esam sākuši ļoti kritiski izvērtēt gada rādītājus, un, ja dalībniekam ir bijušas nulles pie apgrozījuma, arī attiecīgi pie darbaspēka un nodokļiem, tad mēs vedam pārrunas ar inkubācijas dalībniekiem un mēģinām saprast, kas tur ir bijis. Šogad mēs diezgan patīrījām dalībnieku rindas, ar sešiem dalībniekiem vienojāmies, ka viņi – tādā līmenī, kādā viņi to dara – savu darbību mierīgi var turpināt arī bez inkubatora. Bijām mēs 45, tagad gadu noslēdzam ar 38 dalībniekiem. Vēl mums daži ir procesā uz attiecību izbeigšanu, bet mēs to visu cenšamies nokārtot draudzīgi – aicinām uz sarunām, saprotam, ko viens no otra sagaidām. Ja saprotam, ka īsti viens otram neesam vajadzīgi, tad mēs šķiramies kā draugi.

Ja vēl par izaicinājumiem, tad uzņēmējiem, protams, tas ir – pārdošana. Produkti un pakalpojumi viņiem ir labi, bet to pārdošana joprojām ir klupšanas akmens. Tad nu mēs rīkojām pārdošanas skolu, tas bija oktobrī un novembrī, kad pie mums brauca profesionāļi un mācīja, kā pārdot. Jo pārdošana mums, latviešiem, taču īsti asinīs nav. Ja aizbraucam uz Ēģipti, tur tev nopārdos pašu pēdējo krāmu! Latviešos ir tāds, kā to nosaukt, laikam jau biklums iekšā: jā, es te kaut ko esmu radījis, bet nekas jau īpašs nav... Cilvēki līdz galam nelepojas ar to produktu, ko viņi ir radījuši! Tad nu mūsu uzdevums – iemācīt viņam lepoties un ar azartu runāt par to, ko viņi radījuši. Jo tikai tā mēs varam izraisīt interesi otrā cilvēkā – potenciālajā pircējā. 

KOPDARBS SANĀCIS LIELISKS! LIAA Valmieras biznesa inkubatora vadītājs (no kreisās) Jurģis Priedītis, balvas Gada atrāviens – par lielāko apgrozījumu – ieguvējs Tālis Grinbergs no SIA WoodHeart, vecākie projektu vadītāji Linda Šteinberga un Juris Čeičs. Uģa Brālēna foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru