Biedrība «Budenbrokas muiža» uzsākusi darbību

- 8.Novembris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Jau kopš 17. gs. Dikļu pagastā atradusies Budenbrokas muižas zeme, uz kuras vēlāk tapusi vēsturiskā apbūve, kas daļēji saglabājusies līdz mūsdienām. Līdz ar to šī gada pavasarī tika dibināta biedrība «Budenbrokas muiža», kurā apvienojušies vietējie Budenbrokas iedzīvotāji, lai pētītu muižas vēsturi, rādītu to interesentiem, kā arī tīrītu un atjaunotu vēsturisko parku un ienestu tajā jaunas vēsmas.

Tāpat biedrības mērķis ir saglabāt esošās vērtības muižas ēkā un pilnveidot to, lai līdz šim aizmirstās un nevienam nevajadzīgās telpas tiktu apdzīvotas un piepildītas ar ekspozīciju par muižas apbūvi, vēsturi, cilvēkiem, kā arī periodu, kad ēkā darbojās mežniecība. Tāpat nākotnē plānots, ka muižas telpās būs pieejami apartamenti, kuros ikviens varēs nakšņot un atpūsties. Lai biedrība spētu sasniegt iepriekš minētos uzdevumus, tā ir sākusi darbu pie projektu rakstīšanas, kas jau sekmējusies ar pirmo projekta apstiprinājumu. 

PARAKSTOT LĪGUMU par finansējuma piešķiršanu biedrības iesniegtajam projektam – Valmieras novada fonda valdes priekšsēdētājs Ansis Bērziņš un biedrības «Budenbrokas muiža» valdes loceklis Toms Treimanis. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru