Bez sejas maskas var neielaist autobusā

- 3.Jūnijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Lai mazinātu Covid-19 izplatīšanās risku, no 12. maija pasažieriem, braucot sabiedriskajā transportā, jālieto mutes un deguna aizsegs, piemēram, sejas maska, respirators, šalle, lakats un tamlīdzīgi. Vai cilvēki lieto sejas maskas? Kā pa šo laiku ir gājis autobusu šoferiem? – par to Liesma aprunājās ar SIA VTU Valmiera autobusa vadītāju EDGARU ZAĶI. 

«Pirmajās dienās bija apjukums gan no manis, gan no cilvēkiem par to, kā viņi to visu uztvēra. Jau 12. maijā bija daudz cilvēku ar sejas maskām, bet daži tās lietoja jau pirms šī datuma. 

No diskusijām par masku lietošanu/nelietošanu jau iekāpjot mūs pasargā šī rīkojuma otra daļa – autobusa vadītājs drīkst atteikt iekāpšanu pasažieriem bez maskas, tas ir rakstīts arī uzlīmē uz visu mūsu autobusu durvīm. Cilvēkiem bez maskām atgādinu par tādas nepieciešamību un brīdinu par iespēju gaidīt nākamo autobusu, līdz tam iegādājot šo masku.

Valmieras tuvākajos reisos pasažieri pamatā izmanto medicīniskās maskas, reti kādam tās ir šūtas, un reti gadās kāds, kurš ir aizmirsis sejas masku, tad uzrauj džempera apkakli degunam priekšā. Šajā laikā novēroju, ka vietējo autobusu reisos pasažieri gandrīz simtprocentīgi lieto sejas maskas.

EDGARS ZAĶIS. Gatavs doties reisā Valmiera-Valka. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru