Bērns sasitis galvu! Svarīgi ieteikumi vecākiem

- 30.Novembris, 2022
Veselība un labklājība
Laikrakstā

«Jebkura galvas trauma ir bīstama,» uzsver Rimi Bērniem eksperte, pediatre Sanita Mitenberga. Viņa mudina neatstāt bez ievērības tās reizes, kad bērns, nokrītot vai kaut kur ieskrienot, sasit galvu. 

Šķiet, katrs bērns kaut reizi ir dabūjis pierē punu, īpaši dzīves pirmajos gados, kad tiek apgūta prasme staigāt, skriet, lēkt utt. Galvas traumas iespējamību palielina fakts, ka pavisam mazam bērnam galva attiecībā pret pārējo ķermeni ir smagāka, tāpēc krītot parasti tā cieš visvairāk. 

Zīdaiņa vecumā bērnam vēl ir mīksti galvaskausa kauli un plaša vieta starp smadzenēm un kauliem, tādēļ pastāv iespēja gūt nopietnu traumu. Zīdaiņiem nokrišana no jebkura augstuma ir daudzkārt bīstamāka nekā lielākiem bērniem.

Lielākiem bērniem galvas trauma nozīmē tiešu sitienu pa smadzenēm, jo starp tām un kauliem vairs nav tik liela atstatuma. 

Sanita Mitenberga teic, lai gan jebkāda galvas trauma neatkarīgi no bērna vecuma uzskatāma par gana nopietnu, tomēr ir vērts ņemt vērā, kādā veidā un kur tieši galva sasista. «Piemēram, ja skrienot bērns ar galvu ietriecas sienā vai sasitas pret galda malu, iespējams gūt plašāku, dziļāku traumu nekā tad, ja galva sasista, no tupus pozas ceļoties kājās,» stāsta eksperte.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru