Bērniem augot ir svarīgs atbalsts

- 29.Maijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

1. jūnijā visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā bērnu aizsardzības diena. Uz sarunu par un ap bērniem aicināju EDIJU PĒTERSONU, Valmieras SOS bērnu ciemata direktoru:

«Mēs SOS bērnu ciematā vēlamies uzlabot bērnību. Protams, tas ir zaudējums, ka bērni nedzīvo savās bioloģiskajās ģimenēs. Tam gan ir dažādi iemesli apakšā, un viens no galvenajiem iemesliem ir tas, ka bioloģiskā ģimene nav spējusi parūpēties par sociālas dabas problēmām, bieži vien tās ir dažādas vecāku atkarības, no kā izriet sociālie riski. Tā ietvaros pašvaldības pieņem lēmumu pārtraukt vecāku tiesības, un bērni nereti nonāk pie mums. 

Cenšamies viņiem nodrošināt ģimenisku vidi, protams, nekādā veidā nevaram aizvietot bioloģiskos vecākus, bet mēģinām bērnību padarīt daudz drošāku, mīlošāku, atbalstošāku. Vēlamies piepildīt viņu bērnību ar labām atmiņām, jo visi zinām, ka bērnības atmiņas ir tās spilgtākās. Šeit, ciematā, pavadītie gadi lai palīdz veidot viņu turpmāko dzīvi. Tas ir atkarīgs arī no vecuma, kurā bērns nonāk ciematā, pusaudžiem ir grūtāk atrast piederību pie jaunās ģimenes.

Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru