Bērni steidzas pasaulē

- 23.Novembris, 2018
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Ik gadu Latvijā ap 1000 jaundzimušo pasauli ierauga priekšlaikus, un par daudziem no viņiem ik dienas rūpējas arī Vidzemes slimnīcā.

Vidzemes slimnīcā, atzīmējot Pasaules priekšlaikus dzimušo bērniņu dienu – 17. novembri, uz satikšanās svētkiem tika aicināti bērni, kuri  nepacietīgi centušies šo pasauli ieraudzīt agrāk. Rīgā šīs dienas svinēšana jau ir tradīcija, bet Vidzemes slimnīcas Jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļas kolektīvs šo tradīciju iedibināja pirms nedēļas.

«Ir tā, ka daudzus no bērniem atceramies pēc vārdiem, pat pēc dzimšanas svara, un ir ļoti liels prieks vērot, kā bērni aug, ka daudzi jau ir skolas vecumā un izauguši par talantīgiem, gudriem bērniem. Viņi ir arī mūsu darba augļi, kas liek turpināt strādāt un palīdzēt citiem,» sacīja Jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļas virsārste Ilze Eglīte, paskaidrojot, ka nodaļā ik gadu jāpalīdz apmēram 50 priekšlaikus dzimušajiem bērniņiem un arī citiem jaundzimušajiem, kas piedzimst ne tik stipri un uzreiz varoši.

Satikšanās brīdī kopā nāca ģimenes no Valmieras, Burtniekiem, Cēsīm, Kocēniem, Siguldas, Valkas, Apes. Raibajā pulkā bija pusgadnieki un jau pusaudži, kurus vieno fakts, ka reiz viņi pasaulē atsteigušies priekšlaikus. Kopā ar saviem mīļajiem un profesionāliem mediķiem cīnījušies un cerējuši, ka pēc mēneša, diviem, trim viņi būs paaugušies, kļuvuši stiprāki, lai dotos mājās.

«Vecākiem ir nepieciešams iedrošinājums, atbalsts un tā sajūta, ka tavs bērniņš nav vienīgais, kurš pasteidzās, ka tādu mazuļu ir gana daudz. Mammas satiekas slimnīcas nodaļā, bet dzirdu, ka uztur kontaktus, arī esot mājās. Viņas dalās pieredzē, visos bērnu priekos. Aprunāšanās vienmēr ir ļoti svarīga,» pieredzē dalījās Ilze Eglīte, atgādinot, ka jau pāris gadus Latvijā darbojas priekšlaikus dzimušo bērnu atbalsta programma «Drošais apmetnis». Tas nozīmē, ka līdz divu gadu vecumam bērna augšanu, attīstību rūpīgi novēro speciālistu komanda. Ģimenes brauc uz Vidzemes slimnīcu, un bērni saņem neonatologa, fizioterapeita, audiologopēda konsultāciju.

ĪSTS BRĪNUMS – tā par savu mazo Laumiņu saka tētis Artūrs un mamma Daira. Lauma piedzima pārāk agri, bet divu gadu vecumā attīstībā apsteidz vienaudžus. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru