Bērni pārsteidz un iepriecina

- 6.Decembris, 2019
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Atzīmējot Starptautisko invalīdu dienu, īpašs paaudžu satikšanās pasākums notika pansionātā «Valmiera»

3. decembrī atzīmē Starptautisko invalīdu dienu. Tā ir diena, kad cilvēki visā pasaulē vienojas kopējos pasākumos, lai vēlreiz akcentētu cilvēku ar invaliditāti problēmas un to iespējamos risinājumus, šķēršļus, kas traucē cilvēku iekļaušanos sabiedrībā.

Arī Valmieras invalīdu biedrība «Atspēriens» organizēja pasākumu, lai pievērstu uzmanību šai problēmai. Biedrības valdes priekšsēdētāja Ilga Mauriņa aicināja arī mazos valmieriešus no Valmieras 3. pirmsskolas izglītības iestādes «Sprīdītis» (V3.PII) uz pasākumu, kas norisinājās pansionāta «Valmiera» telpās.

Gatavojoties koncertam, mazie trīsgadnieki no grupiņas «Vāverēni» ar skolotājām pārrunāja, cik svarīgi ir iepriecināt citam citu, cik varam būt nozīmīgi, lai kādam sagādātu īpašu prieku. Bērni saposušies ar invalīdu biedrības «Atspēriens» norīkoto autobusu devās ceļā, lai ar savu sagatavoto priekšnesumu iepriecinātu cilvēkus ar invaliditāti. Dejojot, spēlējot skaņu instrumentus un dziedot, bērni jutās ļoti svarīgi un uzcītīgi rādīja skolotāju iepriekš mācīto. Aicinājumam dziedāt visiem kopā ar prieka asarām acīs un patiesi sirsnīgu atsaucību pievienojās arī skatītāji. Kā pateicību koncerta noslēgumā bērni saņēma pašdarinātus krāsainus papīra ziedus, kuros bija paslēpts kārumiņš.

Atgriežoties pirmsskolas izglītības iestādē, pārrunājot piedzīvoto, bērni bija priecīgi par kopīgo braucienu ar autobusu, par saņemtajiem aplausiem un pateicības dāvaniņām, savukārt grupas skolotājas bija gandarītas un lepnas par paveikto, par doto iespēju iepriecināt līdzcilvēkus ar labajiem darbiem.

Aicinām ikvienu  parādīt savu attieksmi un labo gribu, lai atvieglotu cilvēku ar invaliditāti iekļaušanos sabiedrībā.

TRĪSGADNIEKIEM izdevās iepriecināt seniorus un cilvēkus ar invaliditāti. Mazie «Vāverēni» dziedāja un dejoja, un arī paši saņēma dāvanas. Došanas prieks izrādījās abpusējs. Foto no personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru