Beramais siers un makaroni – produkcija ar lielu pievienoto vērtību

- 7.Augusts, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ar uzņēmējdarbību bagātajā Raunā uzņēmēju ZANES un ILMĀRA CERIŅU ģimenes uzņēmums SIA «Siera ražotne» ir vienīgā vieta Baltijā, kur top beramais «Zaļais siers» ar pašu dārzā izaudzētu sierāboliņu. Tā kā ražotne ar degustāciju zāli un makaronu darbnīcu cauru gadu ir atvērta tūristiem, arī «Liesma» nesen pieteicās ciemos.

Goda vietā mammas foto

Ierodoties nelielajā, bet moderni iekārtotajā un aprīkotajā ražotnes ēkā un saimnieku pavadībā izstaigājot gan ražošanas, gan arī produkcijas prezentācijas telpas, birojā goda vietā pamanījām kādas sievietes foto. Redzot mūsu interesi, ražotnes vadītājs Ilmārs teica: «Tas ir manas mammas Marijas foto! Tā bija viņas ideja un vīzija ierīkot Raunā pašiem savu nelielu ražotni, kurā taptu «Zaļais siers».  Un tā, pateicoties Marijas neatlaidībai, 2006. gadā te arī viss sākās – mazā, pamatīgos krūmos ieaugušā būdiņā – pamestā noliktavā ar iebrukušu jumtu. Izcirtām krūmus, visu sakopām atbilstoši pārtikas ražošanas prasībām un radījām paši sev darba vietas. Es pirms tam, pametot studijas un dažādus darbus strādājot, biju krustu šķērsu vai visu Eiropu izbraukājis. Ieguvu vērtīgu pieredzi un arī atziņu, ka ir tomēr jāatgriežas dzimtajā pusē, jo laime jau nav tajā naudā, bet gan tajā vietā, kur tu dzīvo. Paklausot mammas iniciatīvai, bez īpašām ambīcijām, taču pamazām vien un mērķtiecīgi mūsu ģimenes uzņēmums attīstījās.  Joprojām augam, un, mūsuprāt, ir tikai apsveicami, ka līdz šim, savu ražotni attīstot, esam iztikuši bez kredītsaistībām. Tā ir neatkarība un rīcības brīvība! Liels ieguvums ir arī Zanes iesaistīšanās ģimenes biznesā, jo tieši Zane ir tā, kas lieliski prot produktu parādīt gan tūristiem un pircējiem, gan arī plašajā mediju un interneta vidē. Zanes māka skatīties līdzi laikam un vadošajām dizaina tendencēm veidojusi pavisam jaunu mūsu produkcijas vizuālo tēlu. Arī Zanes ideja par makaronu darbnīcu tūristu grupām guvusi necerēti lielu atsaucību. Tā mēs popularizējam ne tikai savu uzņēmumu, bet arī visu Raunas novadu.»

TANDĒMS. Zane un Ilmārs Ceriņi pie trīsmetrīgā produkcijas prezentācijas galda nenoliedz, ka, raugoties nākotnē, galdu atkal nāksies pagarināt. Alekseja Koziņeca foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru