Bendiku Piena Aitas

- 8.Oktobris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

ELIZABETE un MĀRIS BENDIKI Kocēnu novada Vaidavas pagasta Ozolos četrus gadus audzē Sufolkas tīršķirnes aitas un divus gadus Ostfrīzijas piena aitas. Ražo gardos aitu piena produktus un piedāvā premium klases jēra gaļu.

Ozolos sākuši dzīvot pirms četriem gadiem. Sākumā saimniecībā bijušas desmit vistas un suns. Pēc kāda laika sapratuši – ja jau īpašumā ir pļavas, tad, lai tās nav jātrimmerē, nopirkuši piecas aitas. 

Elizabete: Tajā laikā domājām, ka aitas ir aitas, ka nav īpašas šķirnes. Taču sākām iepazīt citas aitu šķirnes un iegādājāmies angļu Sufolkas. Sapratām, ka katrai šķirnei ir noteiktas audzēšanas un daudzveidīgas izmantošanas iespējas. Tagad mums ir divu šķirņu aitas – Ostfrīzijas un Sufolkas – un tikai dažas krustojumu aitas – Merino ar Ostfrīzijām. 

Raksturojums Ostfrīzijas aitām

Ostfrīzijas aitas ir ļoti draudzīgas, mierīgas. Viņas ir ļoti prasīgas pret turēšanas apstākļiem un barošanu. No citu piena šķirņu aitām atšķiras ar lielāku produktivitāti –  laktācijas garums ir ilgāks. Ja salīdzina ar gaļas šķirnes aitām, tad Ostfrīzijas ir ar mazāku muskuļu masu. Ļoti labas mātes īpašības, vienā metienā parasti var būt no diviem līdz pat sešiem dzīvotspējīgiem jēriņiem.

ELIZABETE un MĀRIS BENDIKI. Vienā no aplokiem, blakus ar balto galvu krustojuma aita, pārējās Sufolkas aitas. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru