Beidzot arī Starkovs zaudē Valmierā

- 6.Augusts, 2019
Sports
Laikrakstā

Panākumiem bagātais Latvijas futbola treneris Aleksandrs Starkovs Valmierā ar savu komandu nebija viesojies kopš 2003. gada. Tolaik viņš ar Rīgas «Skonto» uz Valmieru brauca pēc drošiem trim punktiem, valmieriešiem septiņu virslīgā pavadīto sezonu laikā atradās maz argumentu pret labi nodrošināto mūsu valsts futbola flagmani. Pārkāpt «Skonto» slieksnim Valmierā beidzot  izdevās 2016. gada maijā. Nu zaudējuma rūgtumu šeit piedzīvojis arī Starkovs — Optibet virslīgas spēlē «FK Liepāja» piekāpjoties VALMIERA GLASS VIA ar 1:2 (0:1).

Svētdien spēle padevās vareni skatāma, spriedzes pilna un skaistiem vārtiem bagāta. Jāteic, nav šai Valmieras komandai spēcīgāka kairinātāja šajā čempionātā kā Liepāja. Kā vairākiem spēlētājiem, tā trenerim Tamazam Pertijam šo spēļu dienas kalendārā iezīmētas sarkanā krāsā. Visi viņi pret savu bijušo klubu ir gatavi izspiest no sevis maksimumu.

Nezinu, vai tas dēļ pēdējā laikā plaši apspriestajām tiesāšanas nedienām, vai piekopjot jau iepriekšējos gados iesākto praksi, bet spēlei Valmierā tika nozīmēta Somijas tiesnešu brigāde ar galveno soģi Joni Hītiju priekšgalā. Somi ar saviem pienākumiem caurmērā tika galā ļoti labi — vēsi uztverot arī laukuma malā krievu lamu vārdus pašā spēles sākumā spļaujošo Starkovu (manuprāt, abas dzeltenās Jurkovskim un Keitam tika iedotas netālu no trenera, abas pamatoti).

Pertijas taktika šajā spēlē atkal nostrādāja, jau no pirmajām minūtēm tika izkarota iniciatīva laukumā. Ļoti patika mūsu futbolistu pašatdeve, vēl vairāk, ka tiesnesis līdzjutēju gaviļu pavadošās divcīņās ļāva uzvarētāju noskaidrot pašiem iesaistītajiem. Atkal formā izskatās atgriezies fanu mīlulis Nakamura, bet lielākā uzmanība šajā spēlē tika jaunajam portugālim Žoržinju (uzvārdā Teikšeira). Praktiski visi saasinājumi pie Raļkeviča vārtiem šajā spēlē radās ar viņa iesaisti. Viņa gūtie vārti — ar sitienu nedaudz ārpus soda laukuma raidot bumbu teju vārtu labajā devītniekā – vienkārši ekselenti. Otrajos viņš līdzīgā situācijā nevis sita, bet piespēlēja tālāk Punculam, kurš ar precīzu bumbas raidījumu vārtu tālajā apakšējā stūrī guva jau trešo golu pēdējā mēneša laikā. Ilgi klusējošais Virslīgas bombardieris Vugars Askerovs gan uzreiz vienus atspēlēja, atklādams arī savu rēķinu dzimtās pilsētas klubā pēc pārnākšanas no Daugavpils.

Jūtot deguma smaku, Starkovs laukumā 72. minūtē laida arī nelielā traumā iedzīvojušos komandas līderi Kristeru Toberu. Uz Valmieru vispār netika paņemts Jānis Ikaunieks, kurš acīmredzami  kritis jaunā trenera nežēlestībā, vai, saucot to savādāk, pāraudzināšanā. Arī bez šiem diviem komandā ir redzama klase, ne bez tās viņi spētu divu spēļu summā uzvarēt Minskas «Dinamo».

Bet šī nebija kurzemnieku diena, Valmierai bija lemts šajā spēlē uzvarēt — un tā arī notika. Uz atvadām no Valmieras mūsu kluba karstasinīgie fani pirms liepājnieku iekāpšanas autobusā pilnā skaļumā atskaņoja šīs pilsētas himnu — Liepājas Brāļu «Pilsētā, kurā piedzimst vējš», tā pieliekot punktu šai skaistajai futbola izrādei.

Aleksandrs Starkovs pēc spēles: «Uzskatu, ka spēle tomēr aizritēja ar mūsu pārsvaru — dominējām, un izveidojām pietiekami daudz momentu, lai uzvarētu. Netikām galā ar Valmieras komandas uzbrukumu, aizsardzībā nospēlējām vājāk nekā parasti. Jā, mēs zinājām, ka Valmiera veido ātrus uzbrukumus. Ielaistie divi vārti, tas ir daudz. Jāteic, veiksme nebija mūsu sabiedrotā.»

Tamazs Pertija: «Vienīgais, kā šodien varējām uzvarēt, bija, parādot kārtīgu cīņassparu, iespēja rastos tikai tad, ja mēs nezaudētu cīņā. Ko tur slēpt, Liepāja tiešām ir ļoti spēcīga komanda ar labu spēlētāju komplektāciju, disciplīnu. Viens no mūsu uzdevumiem bija uzturēt augstu tempu visu 90 minūšu laikā, par cik viņiem bija jājūtas nedaudz nogurušiem pēc Eirokausu spēlēm. Esmu ļoti priecīgs, ka mani puiši ar šo uzdevumu tika galā un ka mēs uzvarējām. Pret šādām komandām kā Liepāja mums vienmēr ir principāli dueļi. Kad pretinieks ir spēcīgs, mēs pret to divreiz vairāk koncentrējamies. Novēlu Liepājai veiksmi, un, protams, arī mums, jo bez veiksmes turnīra nobeigumā būs ļoti grūti.»

Pēc šīs uzvaras Valmiera ar 30 punktiem 21 spēlē ieņēmusi 5. vietu. Dienu iepriekš neizšķirtā pret Mettu punktu nopelnīja jūrmalnieki, kas viņiem ar 31 punktu ļāva saglabāt 4. vietu, tikpat punktu arī trešajā vietā esošajai Ventspilij. Liepāja ar 28 punktiem seko uzreiz aiz mums.

Tieši pret Jūrmalu mūsu nākamā spēle — šosestdien pl. 16 Slokas stadionā.

VALMIERA GLASS VIA — FK Liepāja 2:1 (1:0)

Vārti: Teikšeira 25’, Punculs 58’ — Askerovs 59’

Brīdinājumi: Punculs 46’, Teikšeira 62’, Bogdaškins 90’+3’ — Jurkovskis 5’, Keita 7’

Sastāvi: Lazarevs (v, k), Kārkliņš, Apija, Badmus, Miķelsons, Grjaznovs, Nakamura (79’ Helovani), Teikšeira (75’ Ērglis), Bogdaškins, Punculs (75’ Bagidī), Arokodare — Raļkevičs (v), Ivanovs (k), Keita, Žuļevs, Jurkovskis, Strumija, Ķigurs (72’ Tobers), Fortešs, Fraidejs (60’ Toress), Hilariu, Askerovs (72’ Viļumsons).

Spēles tiesnesis: Joni Hyytiä (Somija)

Skatītāji: 570

SPĒLES VARONI, Portugāles jauniešu izlašu komandā uzspēlējušo Žoržinju liepājnieki apstādināt nespēja, viņa sniegums kā pārsteigums bija ne tikai Valmieras līdzjutējiem, bet arī paša komandas biedriem, kuri sacīja: treniņos nepateiksi, ka viņš uz ko tādu ir spējīgs.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru