Barikāžu laikam Rīgā – jau 30

- 19.Janvāris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Tikko sācies 2021. gads. Šis Latvijai ir īpašs laiks, jo tieši pirms 30 gadiem, 1991. gada janvārī, mūsu tauta uz barikādēm Rīgā prata aizstāvēt atjaunotās valsts neatkarību. Sava vieta šajā vēsturē ir arī Burtnieku novada ļaudīm, kuri tolaik vēl bija katrs no sava pagasta, taču vienoti kopējās lietas labad. 

Burtnieks piektdien piestāja divās ar Barikāžu laiku saistītās vietās. Pirmā Barikāžu atceres tūres pietura Valmieras pagastā, kur autoceļa Valmiera – Rūjiena un Valmieras apvedceļa krustojumā – rotācijas aplī 2004. gada janvārī, pieminot 1991. gada janvāra notikumus Rīgā, tika uzstādīts piemiņas akmens. Toreiz bija sirsnīgs pasākums, arī īsta, auksta ziema, un visus sapulcējušos sildīja liels ugunskurs. Uz iespaidīgā laukakmens sāna piestiprināta plāksnīte ar lakonisku gada skaitli 2004 un vecajā ortogrāfijā rakstītu leģendāro novadnieka Rietekļa pantu: Še, kur līgo priežu meži/Esmu dārgām saitēm siets./Še ir mana tēvu zeme,/Esmu dzimis Gaujmaliet’s.

Otrā tūres pietura – Burtnieku bibliotēka, jo tieši šeit ir novadā pilnīgākā Barikāžu laika notikumu un personāliju dokumentācija, kas jubilejai par godu izstādīta publiskai apskatei un aizņem veselu galda virsmu.

TRĪS ZĪMĪGAS ZIEMAS. Interesanti, ka nopietns sniegs un sals bija gan 1991. gada janvārī Barikāžu laikā, gan 2004. gada janvārī, kad tika atklāts piemiņas akmens, gan šogad, kad Barikāžu notikumiem aprit 30 gadi.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru